TP-Link VC220-G3U Modem PKTS hatası

gLassef

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Arkadaşlar şu anda 11 milyon PKTS hatası var ve çok hızlı bir şekilde artıyor. İndirme hızım inanılmaz düştü. Modem kapat aç yapınca 1-2 saat düzeliyor sonra hatalar gelmeye başlayınca hız düşüyor. Ne yapmam lazım?

pkts.JPG

Yok mu yardımcı olacak?

Modem arızalı olabilir, dairenize gelen kabloda problem olmuş olabilir. Mümkünse farklı bir modem ile test etmenizi öneririm.

Binaya gelen hat kapasitesi ve kablo kalitesi sebebiyle sorun yaşıyorsunuz bence.

Modem ile alakalı bir durum olacağını sanmıyorum.

Altyapıda sorun yok dedikleri adresimde 80 milyon üzerinde CRC hatası ispatı attığım var abonesi olduğum firmaya.
Modem değiştirdim ve sonuç yine aynı.

Kenetic modemler biliyorsunuzdur bu aralar çok ciddi ön planda.
Şans eseri birinden bulup denedim. Onda 4 saat içinde Netspeed aboneliğinde 40 milyon hata kayda geçti.

Bana göre bu sorun tamamen İSS ve altyapı kaynaklıdır.

Binaya gelen hat kapasitesi ve kablo kalitesi sebebiyle sorun yaşıyorsunuz bence.

Modem ile alakalı bir durum olacağını sanmıyorum.

Altyapıda sorun yok dedikleri adresimde 80 milyon üzerinde CRC hatası ispatı attığım var abonesi olduğum firmaya.
Modem değiştirdim ve sonuç yine aynı.

Kenetic modemler biliyorsunuzdur bu aralar çok ciddi ön planda.
Şans eseri birinden bulup denedim. Onda 4 saat içinde Netspeed aboneliğinde 40 milyon hata kayda geçti.

Bana göre bu sorun tamamen İSS ve altyapı kaynaklıdır.
Nasıl çözebiliriz bu durumu?

Nasıl çözebiliriz bu durumu?
Çözemezsiniz sağlıklı bir altyapıya sahip olamazsanız.

Modem sorunlu der geçerler.

1 yıllık sürecin sonu hüsran oldu bende.
İç tesisat kontrolü yapın. Bunun için ankastre kutusundan ölçüm almanız lazım.
Ankastre üzerinde sonuçlar daha iyiyse eğer iç tesisat kablosunda yenileme şart olur.

Değerler aynıysa kablo yenilemeye gerek kalmaz.

Modeme ek bulunmadan kablo gitmesi her zaman daha iyi. Aksi durumda negatif etkenler oluşuyor.

Ankastre öncesi yani altyapı kaynaklı sorunu sadece altyapının sahibi olan firma çözüm sağlar.

Yıl olmuş 2021 ama halen diğer firmalar altyapısını kullandığı firmalar ne derse o oluyor. Tasmalı köpekten farkı yok firmaların günümüzde.

Maliyet yüzünden onarım ve gelişme yok. Ancak para alımı var.

Kabloda ek varsa yer iki taraftan 2-3 cm kadar kesip yeniden ekleyin. Paslanan bağlantılar CRC hatasına neden olabiliyor.

Bağlantıyı prizden alıyorsanız ve eski tip prizse aynı şekilde paslanabiliyor. Keystone olanı ile değiştrebilirsiniz. Bunu yaparken tekrar 2-3cm kesmeniz gerekecek.

Bunlara rağmen değişim olmuyorsa parazit sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Kabloda ek varsa yer iki taraftan 2-3 cm kadar kesip yeniden ekleyin. Paslanan bağlantılar CRC hatasına neden olabiliyor.

Bağlantıyı prizden alıyorsanız ve eski tip prizse aynı şekilde paslanabiliyor. Keystone olanı ile değiştrebilirsiniz. Bunu yaparken tekrar 2-3cm kesmeniz gerekecek.

Bunlara rağmen değişim olmuyorsa parazit sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
Parazit nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı