Modemde port açıyorum fakat pingim düşmüyor

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Statik ıp satın aldım. Fakat port açsamda pingim düşmüyor. Normalde CGN ıp'de soruc yaşamadığım zamanlarda 30 ping alabiliyordum. R6, PUBG ve CS:GO'da şu an port açınca yine aynı oluyor. Eski ping değerlerime kavuşamıyorum. Üstüne CS:GO'da 2 kere bağlantı sorunu yaşadım. İp değişikliği istedim gidipte değiştirmıyorlar. Ofise gidin deyip duruyolar. Bir ıp için gideceğim müdürlüğe şaka gibiler. Altyapı başvurusu olur anlarım modemi iade etme anlarım. Bir ıp için müdürlüğe kadar benzin yakcaz. Benzin masrafını karşılasalar dünden gideriz. Neyse asıl sorun şu port açıyorum düşmüyor. İnatla 50-60'da ışınlanark bağlantı kopmaları oluyor. İki kare Battlefield 5'ten bağlantınız kontrol edin diye hata verip durdu. İnternetim var oyundan atıyor. Aşağıda bırakıyorum.

2020.10.02-01.27.png

Port açınca pingin düşeceğini kim söyledi size hocam? Bu ihtimal gerçekten çok düşük.

ASUS router videosunda open NAT ile düşüren gördüm. Harbiden bıktım artık ping değerlerinin yüksek olmasından. Verdiğim paraya üzülüyorum. Santral değişikliği istedim. Arıza kaydı bıraktığını söyledi. Bakalım yapmaları zor bu kafada ama neyse bekleyeceğim. Yoksa harbiden evime kadar gelen kabloyu sökeceğim artık. Saha dolabından siteye gelen kabloyuda müdürlüğe gidip alın kablonuzu sizin gibi Telekom firmasının altyapısı görüntü kirliliği yapıyor deyip vereceğim. Böyle hizmete layık falan değilim.
Güvenlik duvarından da açmayı unutmayın.

Denedim yine aynı rezalet 60 ping alıyorum.

Port açmak ping değerlerini düşürmez. Sadece Nat Type, moderate veya strict ise open yapar. O da oyun içi arkadaşlarınızı daha kolay bulup, bağlanmanızı ve oyun bulmanızı sağlar.

Ping değerlerine etki ettiğine hiç şahit olmadım.

Port açmak ping değerlerini düşürmez. Sadece NAT type, moderate veya strict ise open yapar. O da oyun içi arkadaşlarınızı daha kolay bulup, bağlanmanızı ve oyun bulmanızı sağlar.

Ping değerlerine etki ettiğine hiç şahit olmadım.

Oyunda zaten bir de ışınlanıyorum. Hadi pingim düşmedi. Oyunda hala ışınlanıyorum 🤣. Ağlancak halime artık gülüyorum. Müdürleri ile konuşmak istediğimde sizi arıcak diyorlar. Aramıyoda en son ben gidip bulcam. Al kablonu bir daha siteye internet getirmeyin deceğim. Cidden rezalet ya. Fiber altyapı gelirse böyle devam ederse basıcam direkt olarak iptali. Yeter ya iki oyunda eğlenmek için gireyim diyorum. 1 dakika olmadan gidiyor artık oyun zevkim.

Usta senin bu ping ile alıp veremediğin nedir Allah aşkına ? :D Her gün ping konusu görüyorum, konu sahibi de sensin hep. :D Demek ki ederi bu işte. :D

Usta senin bu ping ile alıp veremediğin nedir Allah aşkına? :D her gün ping konusu görüyorum, konu sahibi de sensin hep. :D demek ki ederi bu işte. :D.

Ben sorunumu düzeltmeye çalışıyorum. Yardımcı olmayacaksan yazma.
Müşteri hizmetlerini arayıp, ping sorunundan bahsettiniz mi?

Bahsetmediğim yer kalmadı. Biz Türk Telekom olarak ping konusunda yardımcı olmuyoruz dediler. Bu firma nasıl bir Telekom firması hala anlamadım.

Belki de bina içi kablolamada sorun vardır. Ankastreden dairenize gelen kablolar en son ne zaman değişti? Bir de port değişimi isteyebilirsiniz. O da etki edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı