Modemde Ulaşılabilir Hız neden düşmüş olabilir?

Chomusuke

Kilopat
Merhaba, normalde modemde "Attainable Net Data Rate" olarak gözüken değerlerim 18 Upload ve 70 Download olarak gözüküyordu. TTNET taahhüdümün bitmesine 1 ay kaldı ve geçen haftaya kadar da değerlerim yıllardır olduğu şeklindeydi. Müşteri temsilcisini aradıktan sonra ise hat değerlerim değişti ve görseldeki halini aldı. Sizce bunun sebebi ne olabilir? TurkNet de 70 Mbps hız gösterirken, artık 50 Mbps olarak gösteriyor. Şu an 35 Mbps tarife kullanıyorum ve 65 Mbps gibi bir hız alabilmek için 100'lük tarifeye geçecektim ama bu hızlarla çok mantıksız olur gibi geldi.

Dosya Ekleri

• 1660131485462.png
    1660131485462.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Emin değilim ama galiba SNR ayarlarını değiştirebilirseniz çok rahat yükselir çünkü 19 SNR var gösteriyor, 4dB SNR'a kadar genelde bir sorun yaşamıyorum ben fakat modeminizin öyle bir özelliği yoksa nasıl olacağı hakkında da bir fikrim yok.

Emin değilim ama galiba SNR ayarlarını değiştirebilirseniz çok rahat yükselir çünkü 19 SNR var gösteriyor, 4dB SNR'a kadar genelde bir sorun yaşamıyorum ben fakat modeminizin öyle bir özelliği yoksa nasıl olacağı hakkında da bir fikrim yok.
Maalesef öyle bir özelliği olduğunu sanmıyorum 10 yıllık modemimin.

Yeni konular

Geri
Yukarı