Modemdeki hızı alamamak

Bright Lord

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, TTNET ADSL internet kullanıyorum. Kendim manuel olarak SNR değerini ayarlayıp stabil bir hız alabiliyorum. Kopma falan yok fakat modemde yazan 8 Mbit interneti ben bilgisayarımda tam olarak alamıyorum, 6'ya kadar çıkıyor en fazla. Yardımcı olabilecek var mı?

asdasd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline fiber kullanıyorum 25Mbit tarifem var ama hiçbir zaman tam 25Mbit göremedim sanırım bu sorunu internet hizmeti alanların %80'i yaşıyordur.

Hız kaybı hemen hemen herkeste var, örneğin bende de 35 megabit tanımlanılmış ancak hep 33.5 Mbps çıkıyor ama dosya indirdiğim zaman 4,35-4,37 MB/s hızla indiriyor ki bu da 35 megabite denk.

Bağlantı türü nasıl? Kablolu veya kablosuz?
Ethernet kablosu ile bağlıyorum.
Hız kaybı hemen hemen herkeste var, örneğin bende de 35 megabit tanımlanılmış ancak hep 33.5 Mbps çıkıyor ama dosya indirdiğim zaman 4,35-4,37 MB/s hızla indiriyor ki bu da 35 megabite denk.
800 kb/s ile indiriyorum ben normal değil 1 mb/s ile indirmem lazım.

Ethernet kablosu ile bağlıyorum.

800 kb/s ile indiriyorum ben normal değil 1 mb/s ile indirmem lazım.

Kullandığımız kablo farkından dolayı olabilir. Ben binamdaki ankastre kutumdan daireme CAT6 23awg kablo çektim ve doğal olarak tam verim alıyorum ama siz böyle bir işlem yapmadıysanız büyük ihtimalle kutunuzdan dairenize gelen kablo kalitesiz olduğu için kayıp yaşıyorsunuz.

Kullandığımız kablo farkından dolayı olabilir. Ben binamdaki ankastre kutumdan daireme CAT6 23awg kablo çektim ve doğal olarak tam verim alıyorum ama siz böyle bir işlem yapmadıysanız büyük ihtimalle kutunuzdan dairenize gelen kablo kalitesiz olduğu için kayıp yaşıyorsunuz.
Ankastreden modeme hız kaybı yaşanmıyor, modemden bilgisayara hız kaybı yaşanıyor.

O zaman daha kaliteli bir kablo kullanmalısınız. Kaybınız da aslında aman aman kafaya takılacak bir kayıp değil ama yine de size kalmış bir durum.
1 mb ile 800 kb arasındaki fark pek kafaya takılmayacak türden bir sorun değil. Wifi ile bağlandığımda da aynı hız veriyor.
Peki neye göre bu kanıya vardınız, modemden bilgisayara kullandığınız kablo nedir?
Modemin değerlerini attım size. Bilgisayara gelirken sıkıntı yaşanıyor sadece sorunum bu.
Peki neye göre bu kanıya vardınız, modemden bilgisayara kullandığınız kablo nedir?
Kullandığım kablo yeni aldığım modemden çıkan kablo. Modelini bilmiyorum.

Geri
Yukarı