Çözüldü Softbrick Olmuş ASUS Modeme Firmware Atma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

quarest

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, open wrt güncellemesi yaparken yanlışlıkla tarayıcıyı kapattım. Tekrar açtığımda arayüze bağlanamıyordum, fakat internet falan hala vardı. Bende reset attım. Bu sefer de Wi-Fi açmıyor, yani 2.4G ve 5G bantlarını açmıyor. Modeme kablosuz bağlanamıyorum, arayüze kablo ile bağlanmaya çalışınca da bağlantı reddedildi diyor fakat modem hala çalışıyor, bir sıkıntı yok. Kısacası soft brick olmuş ve yeniden yazılım atmam gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, open wrt güncellemesi yaparken yanlışlıkla tarayıcıyı kapattım. Tekrar açtığımda arayüze bağlanamıyordum, fakat internet falan hala vardı. Bende reset attım. Bu sefer de Wi-Fi açmıyor, yani 2.4G ve 5G bantlarını açmıyor. Modeme kablosuz bağlanamıyorum, arayüze kablo ile bağlanmaya çalışınca da bağlantı reddedildi diyor fakat modem hala çalışıyor, bir sıkıntı yok. Kısacası soft brick olmuş ve yeniden yazılım atmam gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?

Modemi komple sıfırla. Modem arayüzüne gir sonra güncellemeni yap. Modem arayüzüne girmeden firmware güncellemesi yapamazsın.

Modemi komple sıfırla. Modem arayüzüne gir sonra güncellemeni yap. Modem arayüzüne girmeden Firmware güncellemesi yapamazsın.

Güncelleme yapmayacağım zaten, arayüze giremiyorum bağlantı reddedildi diyor, arkasındaki reset tuşuna iğne sokup sıfırladım hala arayüze giremiyorum Wi-Fi ağıda gelmiyor fakat Power ve lan ışığı sabit yanıyor, cihaz soft brick olmuş sıfırdan yazılım atmam lazım Android'e ROM atar gibi.

Bu arada komple sıfırla derken nasıl yapacağım? Arkadaki reset tuşundan sıfırlayınca dediğim gibi oluyor.

Güncelleme yapmayacağım zaten, arayüze giremiyorum bağlantı reddedildi diyor, arkasındaki reset tuşuna iğne sokup sıfırladım hala arayüze giremiyorum Wi-Fi ağıda gelmiyor fakat Power ve lan ışığı sabit yanıyor, cihaz soft brick olmuş sıfırdan yazılım atmam lazım Android'e ROM atar gibi.

Bu arada komple sıfırla derken nasıl yapacağım? Arkadaki reset tuşundan sıfırlayınca dediğim gibi oluyor.

Modem için yetkili servisi arayın. Sizin yapabileceğiniz bir şey gibi görünmüyor.

Modemin modelini belirtin. ASUS modemlerde kurtarma modu üzerinden Firmware yazılabiliyor. Başka modemlerde de farklı yöntemler olabiliyor.

Bireysel kullanıcılar olarak 3.cü parti yazılım kullanarak bu sorunları çözebiliyor muyuz. Ben bulamadım.

Bireysel kullanıcılar olarak 3.cü parti yazılım kullanarak bu sorunları çözebiliyor muyuz. Ben bulamadım.
Her zaman 3. parti programa gerek yok. ASUS modemlerde doğrudan ASUS'un kendi aracı mevcut. Ama modemi belirtirseniz (bi' zahmet artık), belki size de bir araç veya yöntem bulabiliriz.

Hocam ASUS RT AC1200 V1 ve ASUS RT AC1200 V2 var bendeki ne bilmiyorum, herhangi birinin kurtarma yazılımını yüklesem sıkıntı olur mu?

Hocam oluyor inşallah, şu anda %10 da, stok Firmware'yi yükledim sizce open wrt kurmama gerek var mı?

@Recep Baltaş hocam ne kadar teşekkür etsem az, çok teşekkür ediyorum stock Firmware'yi kurmayı başardım çok kral adamsınız :D

@serdarim35 size de ayrıca teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için, iyi sosyaller.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı