Çözüldü Modeme gelen hız 28 Mbps iken 22 Mbps hız alınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrebey`Quartel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, binamızda hat sıkıntısı olduğu için Cat 6 kablo döşettik ve ardından hız değerlerim 30 Mbps'ye kadar çıktı. Ama modeme gelen hız 28 Mbps iken Cat 6 Ethernet kablosu ile bilgisayarıma 22 Mbps civarı geliyor neden?

internetdurum.jpg

Çözüm
Bu durumu daha onceden bende merak edip arastirmistim. Hatta modem kaynaklidir diye gittim 500TL'ye modem aldim. Ancak durumun sadece modem kaynakli olmadigini, test yaptiginiz andaki bolgesel kullanim orani ve internet hatti gelen kutuya binanizin ne kadar uzak olduguna kadar detay varmis. Yani eger hizinizdan 3-4 kademe daha az verim aliyosaniz bence hiçbir sorun yok.
Bu durumu daha onceden bende merak edip arastirmistim. Hatta modem kaynaklidir diye gittim 500TL'ye modem aldim. Ancak durumun sadece modem kaynakli olmadigini, test yaptiginiz andaki bolgesel kullanim orani ve internet hatti gelen kutuya binanizin ne kadar uzak olduguna kadar detay varmis. Yani eger hizinizdan 3-4 kademe daha az verim aliyosaniz bence hiçbir sorun yok.

Çözüm
TP-Link W9960 olması gerekiyor, bazen 25'e kadar geliyor ancak daha hiç 28 Mbps 30 Mbps göremedim. Hızlı profile geçtiğimde 25 görüyorum 3 mbps lik kayıp oluyor hiç değişmiyor.

Doğru tahmin etmişim. TTNET'in 9970 V3 modemini kullansaydın bu kadar CRC hatası olmazdı. 9960 modemle sağlıklı kullanabilmen için internet hızını 24 Mbps'ye indirmen gerekir. Bu hat değerleriyle oyunlarda yüksek ping elde edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı