Modeme gelen hızı alamıyorum

OneManCTW

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 adet sorum var. Ben TurkNet 75 Mbps paketten Millenicom 100 Mbps geçiş yaptım. TurkNet 75 Mbps'de iken 75-76 arası Speedtest alıyordum.

Millenicom'a geçtiğimde ise Speedtest'ten 67 Mbps falan alabiliyorum. Ethernet kablosu bağlı, geçişten sonra bir ekipman kablo vs. değişmedi her şey aynı.

Anlam veremediğim şey TurkNet'teyken verilen limiti aşıyordum neredeyse, şu an 100 Mbps veriliyor fakat gelen hız bu. Modemime gelen hız ise bu şekilde. En azından modemime gelen hızı almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    58,3 KB · Görüntüleme: 66
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
72783 Kbps diye yazıyor doğru yazıyor.
Ben 99999 Kbps ile 92 Megabit alıyorum. %8 kayıp normaldir belki.
Ben Turk Telekomdan alıyorum.
Teşekkür ederim. Diğer anlamadığım ise neden modeme 72 geliyor? Turknetteyken speedtest 76 çıkıyordu. Bu hesapla modeme 81 falan geliyor olması lazımdı. Şimdi ise paketim 100 mbps

Bizim apartmanın dışında balkon altında Türk telekom dağıtım kutusu var.
Bu kutudan ankastreye mesafe 4 metre.
Ben apartmanın içinde ise ankastre kutu var(20x30 cm gibi).
Bu kutudan 2 metre kablo uzatıp modeme taktım laptop ilede modeme bağlantı yaptım.
Hat zayıflaması Upload'ta 0.1 ve Download'ta 0,1 olmuştu.
Fakat 80 megabit hız gösterdi modemde. Yani çok yakın olunca düşmüştü. Sonra 30 Metre telefon kablosu var.( 3. kata bizim eve gelen kablo). Ben 30 metre ve 2 metreyi test etmiş oldum. 30 Metre ile 140 Megabit "max" yazan yerde çıkıyor. 99 megabit ise anlık veriyor. Çok ince işler.

Yeni konular

Geri
Yukarı