Modeme gelen hızı tam olarak alamıyorum

Şerif Metehan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3500X - Sapphire Nitro+ 6600XT - Apacer Panther 16GB(8x2) 3000MHz - DeepCool 650W PF650 80+ - MSI B450M-A PRO MAX
Merhabalar öncelikle. Yaklaşık 1 yıldır TürkNet kullanıyorum, 75/4 paketine sahibim. Bugüne kadar bana bir sorun çıkarmamıştı fakat şu son 2 haftada internet hızım iyice düştü modeme 75 hız gelmesine rağmen o hızı alamıyorum. Destek kaydı açtım fakat sizlere tam hız geliyor diyorlar, Türk Telekom ekiplerini santralden evinize olan bağlantıyı kontrol etmesi için yönlendiriyorum diyorlar geçiştiriyorlar. Hat değerlerimin pek sağlıklı olmadığının farkındayım ama kullandığım süre boyunca hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım kopma yavaşlama falan daha önce hiç olmamıştı. Bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba?
Modemim: Td-W9970.

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı3.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle. Yaklaşık 1 yıldır TürkNet kullanıyorum, 75/4 paketine sahibim. Bugüne kadar bana bir sorun çıkarmamıştı fakat şu son 2 haftada internet hızım iyice düştü modeme 75 hız gelmesine rağmen o hızı alamıyorum. Destek kaydı açtım fakat sizlere tam hız geliyor diyorlar, Türk Telekom ekiplerini santralden evinize olan bağlantıyı kontrol etmesi için yönlendiriyorum diyorlar geçiştiriyorlar. Hat değerlerimin pek sağlıklı olmadığının farkındayım ama kullandığım süre boyunca hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım kopma yavaşlama falan daha önce hiç olmamıştı. Bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba?

Eki Görüntüle 529818

Eki Görüntüle 529819

Eki Görüntüle 529820
Bulunduğunuz bölgede çok fazla wifi ağı varsa bu durum olabilir. Kanal ayarınızı 11 veya 13 dışındaki bir sayıya atayın.

Hat zayıflaması artmış. O zayıflama ile alacağınız en baba hız 44 Mbps. Sorun bundan kaynaklı.

Bunun temel nedeni iç tesisat. Ankastre tarafına inin, hattınızı bulun. Eğer ek varsa ekip iptal ettirip, hattı kroneye direk çakın. Ekin uç kısmını 2-3 cm kadar kesip yaparsanız daha sağlıklı olur.

Bulunduğunuz bölgede çok fazla Wi-Fi ağı varsa bu durum olabilir. Kanal ayarınızı 11 veya 13 dışındaki bir sayıya atayın.

Yakınımda hiç ağ yok ondan değil gibi görünüyor maalesef.
Hat zayıflaması artmış. O zayıflama ile alacağınız en baba hız 44 Mbps. Sorun bundan kaynaklı.

Bunun temel nedeni iç tesisat. Ankastre tarafına inin, hattınızı bulun. Eğer ek varsa ekip iptal ettirip, hattı kroneye direkt çakın. Ekin uç kısmını 2-3 cm kadar kesip yaparsanız daha sağlıklı olur.

Ustam 1 yıldır böyle kullanıyorum ve tam hız alıyordum kopma yavaşlama olmuyordu. Önceden yaptığım bir hız testini atıyorum. Ne güzel sorunsuz kullanıyordum niye birden böyle oldu anlamıyorum.Bu arada hattım direk üzerinden geliyor. Ek yok.
trknt.PNG

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 529818

Eki Görüntüle 529819

Eki Görüntüle 529820
modemin adsl2+ destekliyorsa dedigimi seç,eger snr yüksek ve hat zayıflaması varsa adsl2 seç sadece herşeyi kapat unutma yada g.dmt seç herşey düşüyor. teker teker dene

Eki Görüntüle 783901
modemim vdsl2 destekli. modemim:

TP-Link TD-W9960​

aldığım hız 40,45mbps download, 8mbps upload. upload hızında sıkıntı yok ama almam gereken download hızını alamıyorum.

senin paketin örnek 12 mbit ise 10 mbit alırsın tam alamazsın %100 yani.anladıgım kadarıyla 45 mbit alırken 40 a düşüyor gayet normal :)

peki 75mbpslik paketten 40mbps hız almak çok düşük değil mi neredeyse yarısını alabiliyorum. ayrıca alabileceğim max hız 95mbps civarında gözüküyor.
eğer böyle ise ciddi sorun var ttnet i ara hız ayarlarını yaptır ama önceden hattına bak ek var mı ve cat6 kullan en sonunda yine 70 mbit alamazsan alt yapıdan dolayı mahalle kötüdür. her zaman satın aldıgın paketten 5mbit çöp düşün.çok para varsa cat7 kullanabilirsin seçenek.

Geri
Yukarı