Modeme PC bağlayınca net gidiyor

ozayoktay1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar, 1 haftadır yaşadığım bir sorunu sizlere iletmek istedim. 1 hafta önce yanşlıkla bilgisayarıma trojan truva atı virüsü indirdim. Temizlemek için bilgisayarı kapatıp sabahı bekledim, sabah açtığımdan 1 saat sonra internet kesilmeye başladı. Evdeki tüm internet gidiyor, internet ışığı sönüyordu. Virüsten oldugunu düşünerek malwerebytes programı ile temizleme yaptım ancak düzelmedi. Güvenemeyip komple format attım ancak sorunum hala devam ediyor. Bu arada PC'den modeme giden Ethernet kablosunu sökünce internette hiçbir problem olmuyor. Kısa kabloyla denediğimde internette diğer kabloya göre yarım-bir saatte bir internet kesiliyor, uzun kabloyu taktığımda direkt internet taktığım an gidiyor. Bu arada modeme reset attım sorun aynı şekil devam ediyor, PC'deki driverleri kontrol ettim problem yok gibi. Sorunu PC'değil mi yoksa modemde mi aramalıyım?(modemden ince bir tiz ses geliyor yaklaşık 1 senedir ancak böyle kesilme yoktu)

Aynı kablo ile laptop veya başka bir PC varsa interneti bağlamayı deneyin. Yoksa, bir tane komşunuzdan laptopunu getirmesini rica edin mümkünse. Düzgün çalışıyorsa PC ile alakalı bir durum vardır. Çalışmıyorsa, modem ile alakalıdır. PC'ye wireless ile internet bağlama şansınız olmadığını varsayıyorum. O da anlamanın başka bir yolu olabilirdi. Veya telefon internetini PC'de kullanmaya çalışın. Deneme, yanılma yöntemleri uygulamanız lazım. Birden fazla soruna sebep olabilecek unsur var.

-Modem sorunu
-Kablo sorunu
-PC ethernet kartı sorunu

Başlıca sebepler bunlar. Virüs ile alakalı bir durum olacağını sanmıyorum. Zaten format atmışsınız. Genel internet problemi var diyemeyiz. PC'ye kablo takmayınca düzgün çalışıyor diyorsunuz çünkü. O yüzden seçenekler daralıyor. Bir ihtimal PC internet driver'ını düzgün yüklememiş olabilirsiniz. Orjinal windows kullanmıyorsanız, doğrusunu kendi indiremediğinden dolayı olabilir. Bildiğiniz gibi format atarken PC internete bağlı ise önemli driver'ları windows kendisi yüklüyor.

Geri
Yukarı