Modeme root atmak ne işe yarar?

429905

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
ZTE zxhn H168a ek bir modem mevcut elimde bu modemde DHCP'yi direk kapatamıyorum ya DHCP sunucusu ya da DHCP relay olarak kalıyor. Bu modemi Access Point yapmak istiyorum bu konudaki yöntemi baz alarak modeme root atarsam DHCP'yi kapatıp Access Point olarak kullanabilir miyim?

Servis sağlayıcılar genelde modemlerin bazı özelliklerini kısıp veriyorlar. Aynı şey benim de başıma geldi Tenda modem verdi servis sağlayıcı neredeyse hiçbir özelliği açık değildi, kendi yazılımlarını yükleyip vermişlerdi bende Tenda'nın sitesinden güncel yazılımı indirip yükledim tüm özellikleri açıldı. Tabii Firmware yükleme sayfasıda kapalıydı onu da burpsuite kullanarak bypass'ladım.

ZTE zxhn H168a ek bir modem mevcut elimde bu modemde DHCP'yi direk kapatamıyorum ya DHCP sunucusu ya da DHCP relay olarak kalıyor. Bu modemi Access Point yapmak istiyorum bu konudaki yöntemi baz alarak modeme root atarsam DHCP'yi kapatıp Access Point olarak kullanabilir miyim?
DHCP relay özelliği AP olarak kullanmak için yeterli aslında.
DHCP relay modunda cihaz cidden röle gibi çalışıyor. Modem DHCP sunucusu olarak çalışıp röle olan cihaza bağlı cihazlara da IP dağıtıyor.

DHCP relay özelliği ap olarak kullanmak için yeterli aslında.
DHCP relay modunda cihaz cidden röle gibi çalışıyor. Modem DHCP sunucusu olarak çalışıp röle olan cihaza bağlı cihazlara da IP dağıtıyor.

DHCP relayı açtığımda hiçbir veri alamıyorum modem arayüzüne giremiyorum tüm bağlantılar kesiliyor.

Modeminizden, Ap'nin IP adresi alıp almadığını kontrol eder misiniz?

Relay yapmadan önce baktığımda otomatik IP alıyor şimdi sabit IP yapmayı deneyeceğim.

ZTE modem sadece 210 IP alabiliyor sabit onun dışında IP veremiyorum kendi modemimden de rezerve yapamıyorum 211'i alıp bağlanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı