Modeme takılan kablo koptu

Samet1g

Yoctopat
Daha fazla  
Dışarıdan gelen kablo tam modeme takılan yerinden koptu. Bunu kendim tamir etmem mümkün müdür? Turkcell'i mi aramalıyım yoksa bu tür kablonun satışı var mıdır? Araştırdım fakat bulamadım.

IMG_20220513_133923.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dışarıdan gelen kablo tam modeme takılan yerinden koptu. Bunu kendim tamir etmem mümkün müdür? Turkcell'i mi aramalıyım yoksa bu tür kablonun satışı var mıdır? Araştırdım fakat bulamadım.

Eki Görüntüle 1386516
Telefon kablosu ile aynı. Bir tane kablo bul herhangi biryerden sonra iç kablolarını bağla.
Basit birşey. Kimseyi aramana gerek yok.
Ben kafama estikçe kabloyu çıkarıp taktığım oluyor.(yer değiştirme amaçlı)

Yanlış görmüyorsam bu bir RJ11 kablo, elektrikçilerde, yapı marketlerde ve bazı süpermarketlerde bulunuyor. Uç kısmını satın alırsan onun kabloya takmak için bir de pensesi gerekir, yukarıda denildiği gibi hazır kısa bir kablo alıp kabloları ek yaparak kullanabilirsiniz ama ek yapmak DSL bağlantısı için pek de verimli olmaz.

Eki Görüntüle 1386516
Yapımı kolay aslında, modemin kutusunda bazen ara kablo oluyor telefon jaklı ondan varsa eğer fazladan onu alıp ortadan ikiye kopar sonrada elektrik kablosu bağlar gibi bağla. Eğer yoksa da elektronik marketlerde veya tekzen gibi yerlerde iki ucu telefon jak olan kablolar satılıyor 1m falan. Ondan alıp ortadan kesip kablolarını ortaya çıkarırsın sonrada dışardan gelen kablolara elektrik kablosu gibi dolayıp elektrik bandıyla izole et. Tabi tek tel olmadığı için internet gelene kadar doğru kombinasyonları denemen lazım.

Hatta şöyle bir videoda buldum yapımıyla ilgili bunu da inceleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorumlarınız için teşekkür ederim, deneyeceğim.
Elektrikçiden telefon kablosu alıp bendeki kablo ile birleştirdim ve sorunum çözüldü. Yardımcı yorumlarınız içim hepinize teşekkür ederim.

Geri
Yukarı