Modemi Dağıtıcı Olarak Kullanma

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. TürkNet ADSLS 16 Mbps internet kullaniyorum, modemim de ASUS DLS N-14U, yeni bir VDSL modem aldım ve tarifemi 35 Mbps'ye çıkaracağım. Eski modemde router özelliği de var o modemi de o şekilde kullanıp kendi odama baglayacağım. Bı tür menzil genişletici gibi kullanmayı düşünüyorum, tabii olursa bu router bağlantısını nasıl yapacağım acaba yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende daha TP Link Archer 2800 model modemimi router olarak kullanmaya başlamıştım. Deneyimlediğim üzere router olarak kullanacağınız modemin (ASUS DLS N-14U) arayüzüne girerek öncelikle DHCP modunu devre dışı bırakın. Daha sonra IP adresini internet hizmeti aldığınız asıl modeminizin DHCP sunucusuna göre IP adresini tekrar oluşturun. Mesela eski IP'si 192.168.1.1 gibiyse bunu asıl modeme göre mesela 192.168.2.250 gibi değiştirin. Ayarlarınızı kaydedin. Gerekli ise modemi tekrar başlatın. Sonrasında eski modeminizi router olarak kablolu veya kablosuz kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bende daha TP Link Archer 2800 model modemimi router olarak kullanmaya başlamıştım. Deneyimlediğim üzere router olarak kullanacağınız modemin (ASUS DLS N-14U) arayüzüne girerek öncelikle DHCP modunu devre dışı bırakın. Daha sonra IP adresini internet hizmeti aldığınız asıl modeminizin DHCP sunucusuna göre IP adresini tekrar oluşturun. Mesela eski IP'si 192.168.1.1 gibiyse bunu asıl modeme göre mesela 192.168.2.250 gibi değiştirin. Ayarlarınızı kaydedin. Gerekli ise modemi tekrar başlatın. Sonrasında eski modeminizi router olarak kablolu veya kablosuz kullanmaya başlayabilirsiniz.

Selamlar bende Tpllink 8961n modem router var. Şimdi gelicek olan turksata geçiyorum. Ve onların modemleri iyi değilmiş sinyaller iyi değilmiş. Bu yüzden tplink 8961n modemimi kablosuz olarak turksattan gelen netmsater a bağlayıp evde tplinke bağlı olarak kullanmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Selamlar bende tpllink 8961N modem router var. Şimdi gelecek olan Türksat'a geçiyorum. Ve onların modemleri iyi değilmiş sinyaller iyi değilmiş. Bu yüzden TP-Link 8961N modemimi kablosuz olarak Türksat'tan gelen netmsater a bağlayıp evde TP-Link'e bağlı olarak kullanmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı