Modemi kapatıp açmayınca indirme hızım düşüyor

revcomrade

Decapat
Daha fazla  
50Mbps download 8Mbps upload olan Superonline VDSL2 paketi kullanıyorum. Geçen hafta bağlattım zaten bunu, aldığım günden beri böyle. Müşteri hizmetleri hiç yardımcı olmadı. Taahhütsüz paketleri yeni çıkmış, çok uyguna alınabiliyordu. Yoksa asla alacağım bir firma değil. Modemi kapatıp açtığımda tekrar eski hızına ulaşıyor fakat dediğim gibi neredeyse her gün tekrar oluyor bu sorun. Sürekli modemi kapatıp açmak istemiyorum. Bir bilginiz var mı durumla alakalı?

1679238382623.png

Modem hat değerleriniz de düşüyorsa fiziksel bir sorun olabilir hatta, ben TurkNet kullanırken yaşamıştım böyle bir sorun, temsilcilerin uzun süreli takibi ve müdahaleleriyle çözülebildi.

Modem hat değerleriniz de düşüyorsa fiziksel bir sorun olabilir hatta, ben TurkNet kullanırken yaşamıştım böyle bir sorun, temsilcilerin uzun süreli takibi ve müdahaleleriyle çözülebildi.

10 dakika 45 saniyedir hala müşteri temsilcisiyle konuşmak için bekliyorum. Tam bir rezalet.

Superonline hatta düşmüyor, Turkcell mobil müşteri hizmetlerine girip oradan Superonline'a aktarmasını rica ediyorum temsilciden. Yaklaşık 8 dakikadır da müşteri temsilcisi bekliyorum.

0 532 532 00 00'ı aradıktan sonra 2'ye bas (ev interneti). Müşteri numaranı vs. gir. "Hız problemi" dersen ulaşamazsın. Komplike bir şey söylemen lazım. "Modem güncelleme" gibi değişik şeyler uydur ki robot seni anlamadığı için müşteri hizmetlerine bağlasın. Ben aradığımda genel olarak direkt bağlanıyor böyle. Bir de hız düşmesi modemden kaynaklı olabilir. Modemin modeli nedir?

şu an durum daha kötü, modemi kapatıp açmıştım bu konudan sonra hız normalde dönmüştü, şu an aldığım
0 532 532 00 00'ı aradıktan sonra 2'ye bas (ev interneti). Müşteri numaranı vs. gir. "Hız problemi" dersen ulaşamazsın. Komplike bir şey söylemen lazım. "Modem güncelleme" gibi değişik şeyler uydur ki robot seni anlamadığı için müşteri hizmetlerine bağlasın. Ben aradığımda genel olarak direkt bağlanıyor böyle. Bir de hız düşmesi modemden kaynaklı olabilir. Modemin modeli nedir?
hayır, superonline'a bağlanmıyor direkt. turkcell mobil servisine atıyor. hatta sıkıntı var.

Konuştuk, bölgede arıza var diyor. Fakat şöyle bir problem var, bu arıza geçen hafta aradığımda "yarın çözülecek" denilmişti. Adam kontrol ettiğinde ay başından beri olduğunu fark etti. Hiçbir çalışma yapılmıyor. Bizimle dalga geçiyorlar resmen.

Adamın yapabildiği tek öneri modemi kapatıp açın oldu, delireceğim.

Sistemde eğer görünüyorsa ücretsiz olarak servis talep edebiliyorsunuz. Sistemde arıza görünmüyorsa ücretli olarak geliyorlar. Bölgedeki Superonline'a gidip konuşabilirsiniz de.

Yarın çözüleceğini söyledi, pek inanmıyorum fakat bekleyeceğim şimdilik.

Yeni konular

Geri
Yukarı