Modemi resetledikten sonra internet gitti

TRFlash

Hectopat
Fabrika ayarlarına döndürmekten bahsetmiyorum hani şu iğneyle yapılan reset değil yani. 6 gündür internet yoktu. Bugün internet on iki buçukta geldi. On dört buçukta internet yavaş diye modemi kapatıp açtım sonra daha da internet gelmedi. Müşteri hizmetleri her gün 48 saatlik süreç devam ediyor diyor. Siz benim yerimde olsaydınz ne yapardınız? Evde 4 kişi var sınavlara girecek. 192.168.1.1'e giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi resetledikten sonra internet yoksa bunun sebebi şifre veya kurulumla ilgili olabilir. Eğer otomatik olarak yapılandırma ayarlarını ISS'den alamayan bir modem söz konusu ise resetledikten sonra tekrardan kurulum yapmanız gerekecektir.

Modem kurulumunu yapmanın ilk yolu, eğer elinizde bulunuyorsa kurulum CD'si ile kurulum yapmaktır. Kurulum CD'sini çalıştırmak ve yönlendirmeleri takip ederek kurulum yapmak oldukça basittir. Buna karşın modem kurulum CD'si olmayan veya bilgisayarında CD çalıştırabilecek bir CD-ROM bulunmayan kullanıcılar bu yöntemi kullanamayabilirler.

İkinci yol olarak arayüz üzerinden kurulum yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızı ethernet kablosu ile modeme bağlayarak modem arayüzüne giriş yapmalısınız.

• Modem arayüzüne giriş yaparak modem kurulumu için:
  • Modemin çalışır durumda olduğundan emin olun. Güç kaynağı takılı ve modem açık konumda olmalıdır.
  • Bilgisayarınızı Ethernet kablosu ile modeme bağlayın.
  • Tarayıcınıza arayüz adresini yazın ve çıkan ekrana giriş bilgilerini girin.
  • “Hızlı Kurulum”, “WAN Ayarları” veya “ADSL Ayarları” benzeri başlıkları bulun. Menüler marka ve modellere göre değişse de temel olarak benzerdir.
  • Karşınıza çıkacakolan “Protokol” ayarları için Türkiye'deyseniz PPPoE ve/veya PPPoA seçeneklerini seçin.
  • Burada size sorulan kullanıcı adı ve şifre İSS tarafından size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifredir. Modeminiz üzerinde yazıyor olması muhtemel olan bu bilgilere İSS ile iletişime geçerek de ulaşabilirsiniz.
  • IP türü sorulursa, statik IP gibi özel bir tercihiniz yoksa varsayılan haliyle bırakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı