Çözüldü Modemi Sıfırlama Sonrası İnternete Bağlanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moritz Zimmerman

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Modemi fabrika ayarlarına getirdim. Modemi fabrika ayarlarına getirdikten sonra her ışık yanıyor fakat telefondan veya bilgisayardan internete giremiyorum, yok gözüküyor. Bunun sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Türk Telekom'un verdiği modem olarak varsayıyorum ve ona göre söylüyorum:
  • Web sayfasına 192.168.1.1 yazıp tıklıyorsun.
  • Modemin arayüzüne girmen için sana kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Buraya kullanıcı adı: admin şifre: ttnet olarak girip arayüze giriş yapıyorsun.
  • Karşına kolay kurulum ekranının gelmiş olması lazım.
  • Burada senden ADSL kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Kullanıcı adı: 2125357889@ttnet
    Şifre:5357889
    Burada yazdığım 5357889 ev telefonu numaran.
  • Bunları yazdıktan sonra altta WiFi isim ve şifre ayarlarını yaptıracak. Uygula dediğinde internete erişimin sağlanması gerek.
Ev telefonu yoksa kullanıcı adı ve şifreyi Türk Telekom'u arayarak öğrenmen gerekir veya onlara söyleyip işlemi otomatik yaptırman daha mantıklı. Bunun dışında takıldığın yer olursa ekran resmi alıp buraya atabilirsin.
Bu durumda Türk Telekom ile iletişime geçmen gerekir. Bunları yaptığın halde internete giremiyorsan buradan yapılacak bir şey yok.
Şifreyi kendi telefon numaram yaptıktan sonra çözüldü yapmadan önce değişik saçma bi şifre vardı sanırım sorun bundan kaynaklı çok teşekkürler dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı