Modemin ADSL ışığı gitti ve geri gelmedi

Telefondan girmeyi denediniz mi?

Evet denedim bilgisayarimda da aynı sorun telefonumda da aynı sorun. Musteri hizmetlerini arayınca arza kaydı başlattılar teknik servis bekliyorum artık. :(

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200517-020819_Chrome.jpg
    Screenshot_20200517-020819_Chrome.jpg
    52,9 KB · Görüntüleme: 47
Arayüze girerken yönlendirme yapmaz ki ama normalde? İlk defa gördüm. DSL kablosunu çıkartıp deneyin bir de.

Evet şimdi girdi bu şekilde şu an.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200517-021218_Chrome.jpg
    Screenshot_20200517-021218_Chrome.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20200517-021209_Chrome.jpg
    Screenshot_20200517-021209_Chrome.jpg
    107,9 KB · Görüntüleme: 42
DSL kablosunu şimdi takın ve arayüzden çıkmayın. Değerler tanımlandıktan sonra tekrar bir SS gönderin.

Herhangi bir değer değişimi olmadı. Modemin yek sorunu ADSL bağlantısınma sorunu. Kendi web serverim olan xampp ile işlem yaptığımda PC'de sunucuyu açtığımda mobil cihazım ile Wi-Fi üzerinden bilgisayardaki web sunucuma bağlayabiliyorum. Sorun tahminim hatta.

Kendi web serverim olan xampp ile işlem yaptığımda PC'de sunucuyu açtığımda mobil cihazım ile Wi-Fi üzerinden bilgisayardaki web sunucuma bağlayabiliyorum.

O dediğiniz şey local ağ üzerinden işliyor. Yaşadığınız durumla alakası yok.
Herhangi bir değer değişimi olmadı.
Bir görsel paylaşır mısınız? Elbette olması gerekiyor. Eğer olmaz ise kablo kopmuş olabilir.
DSL kablosunu taktıktan sonra DSL kategorisindeki şu yazıları dikkatlice izleyin, ne gibi değişiklikler oluyor?

Hat Durumu:

DSL Modulasyon Türü:

O dediğiniz şey local ağ üzerinden işliyor. Yaşadığınız durumla alakası yok.

Bir görsel paylaşır mısınız? Elbette olması gerekiyor. Eğer olmaz ise kablo kopmuş olabilir.
DSL kablosunu taktıktan sonra DSL kategorisindeki şu yazıları dikkatlice izleyin, ne gibi değişiklikler oluyor?

Hat Durumu:

DSL Modulasyon Türü:
Hiçbir değişlik olmuyor dediğim gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200517-022727_Chrome.jpg
    Screenshot_20200517-022727_Chrome.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 46
DSL kablosunda kopma olmuş olabilir. Kabloda ek var ise kontrol edin, mümkün ise ankastre kutusuna gidip hattınızın bağlı olduğu Port'u kontrol edin. Bunun dışında, sağlayıcı firmadan saha ekipleri talep etmeniz gerekebilir.

Telefon hattının geldiği kabloyu ekipler ilk kurarken RJ 11 takmak icin kablonun o kısmını bantlamışlardı. Orada sorun olduğunu düşünmüyorum. Müşteri hizmetlerini arayıp arza kaydı başlattık bugün.

Geri
Yukarı