Moderasyon Ekibine

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sadazae

Hectopat
Daha fazla  
Merak ettigim bir konu var ben Fransada yasadigimi belirttigim halde yorum yazarken yada konu acarken bu moderatorlerin ne problemi varsa turkce kurallarina uymadigim icin ceza veriyor sebebi ne? Bu kadarda kati olmayin. Fransada yasadigimi acik acik soyluyorum ama ne oluyorsa moderatorler bana ceza veriyor bu konuyu actigim icinde ceza vercekler simdi bunuda biliyorum ceza sebebi yine Turkce Kurallarina uymayan mesaj olcak ayrica garip olan bir sey varki Turkce kurallarina uyup ayni sebepten ceza alanlar var. Birde 1 admin mi moderatormu ne bilmiyorum "konu actiginizda dipnot olarak yabanci klavyeden yazdiginizi soylerseniz daha ozen gostererek ona gore davranisimiz olur" demis ben dipnot olmasada konuda fransada yasadigimi belli etmistim 1 tane ceza aldim hadi neyse yorum yazdim onada ceza aldim 2 tane cezadan bir sey olmaz dogru ama bu ileride de boyle devam edicek. Lutfen kurallari bu kadar kati yapmayin yapcaksaniz da baska ulkeden giren veya yazan kisiler icin Turkce ile ilgili olan kurallari fazla kati yapmayin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğri oturup doğru konuşalım, bu mesajınızın (iletinizin) yaklaşık yarısı hatalı yazım içeriyor...
Moderatör arkadaş bi nebze düzeltmiş, ikinci bi el de ben atayım:
''Merak ettigim bir konu var, ben Fransa'da yasadigimi belirttigim halde yorum yazarken ya da konu acarken bu moderatorlerin ne problemi varsa Turkce kurallarina uymadigim icin ceza veriyor, sebebi ne? Bu kadar da kati olmayin. Fransa'da yasadigimi acik acik soyluyorum ama ne oluyorsa moderatorler bana ceza veriyor, bu konuyu actigim icin de ceza vercekler, simdi bunu da biliyorum ceza sebebi yine Turkce Kurallarina uymayan mesaj olcak. Ayrica garip olan bir sey var ki Turkce kurallarina uyup ayni sebepten ceza alanlar var... Bir de 1 admin mi moderator mu ne bilmiyorum "konu actiginizda dipnot olarak yabanci klavyeden yazdiginizi soylerseniz daha ozen gostererek ona gore davranisimiz olur" demis, ben dipnot olmasa da konuda Fransa'da yasadigimi belli etmistim 1 tane ceza aldim, hadi neyse yorum yazdim ona da ceza aldim 2 tane cezadan bir sey olmaz dogru ama bu ileride de boyle devam edicek. Lutfen kurallari bu kadar kati yapmayin yapcaksaniz da baska ulkeden giren veya yazan kisiler icin Turkce ile ilgili olan kurallari fazla kati yapmayin.''

da-de-mı-mi-miyim-misin-yerine göre ki gibi ekler ayrı yazılır ve çok büyük önem arz etmekte!
Bakınız, bir örnek: oda (bu bildiğimiz yatak odası, vb.) ama o da diye yazdığımızda asıl söylemek istediğimiz ortaya çıkıyor :)
Yani demem o ki; burada abartan onlar değil sizsiniz (n)

Ve tabi bu gibi ekleri ayırma, büyük harfle başlama, noktalama, vs. yeryüzündeki tüm diller ve klavyeler için geçerli.

Eğri oturup doğru konuşalım, bu mesajınızın (iletinizin) yaklaşık yarısı hatalı yazım içeriyor...
''Merak ettigim bir konu var, ben Fransa'da yasadigimi belirttigim halde yorum yazarken ya da konu acarken bu moderatorlerin ne problemi varsa Turkce kurallarina uymadigim icin ceza veriyor, sebebi ne? Bu kadar da kati olmayin. Fransa'da yasadigimi acik acik soyluyorum ama ne oluyorsa moderatorler bana ceza veriyor, bu konuyu actigim icin de ceza vercekler, simdi bunu da biliyorum ceza sebebi yine Turkce Kurallarina uymayan mesaj olcak. Ayrica garip olan bir sey var ki Turkce kurallarina uyup ayni sebepten ceza alanlar var... Bir de 1 admin mi moderator mu ne bilmiyorum "konu actiginizda dipnot olarak yabanci klavyeden yazdiginizi soylerseniz daha ozen gostererek ona gore davranisimiz olur" demis, ben dipnot olmasa da konuda Fransa'da yasadigimi belli etmistim 1 tane ceza aldim, hadi neyse yorum yazdim ona da ceza aldim 2 tane cezadan bir sey olmaz dogru ama bu ileride de boyle devam edicek. Lutfen kurallari bu kadar kati yapmayin yapcaksaniz da baska ulkeden giren veya yazan kisiler icin Turkce ile ilgili olan kurallari fazla kati yapmayin.''

da-de-mı-mi-miyim-misin-yerine göre ki gibi ekler ayrı yazılır ve çok büyük önem arz etmekte!
Bakınız, bir örnek: oda (bu bildiğimiz yatak odası, vb.) ama o da diye yazdığımızda asıl söylemek istediğimiz ortaya çıkıyor :)

Ve tabi bu gibi ekleri ayırma, büyük harfle başlama, noktalama, vs. yeryüzündeki tüm diller ve klavyeler için geçerli.
Ne güzel anlatmışsınız hocam:)

Fransa'da yaşamanız bir şeyi değiştirmez. Ben de İngilizce klavye kullanıyorum fakat Technopat Sosyal'de yazı yazarken bilgisayarın ayarlarından klavyeyi Türkçe dizilimine alıyorum. İşim bittiğinde eski haline getiriyorum.

Tamam bunda haklisiniz da ben turkiyede 4. sinifa kadar okudum. Turkce kelimelerde ne zaman 'kullanilir pek bilgim yok. Fransizca yazsak burda her kuralina uyarim hata yapmadan yazarim simdi sen boyle diyince acaba kelimeler de mi olacak yoksa yapmadan mi olcak diye kafam karisti. Hadi onlara uydum Turkce harfleri kullanmadigim icin ceza verirler bu sefer ayrica dedigim gibi her kurala uyup turkce'den ceza yiyenler var... Örnek verirsek biri baska birisinin mesajindan alinti yapmis ve alinti yaptigi kisi yazim hatasi yapmis diye o hata yapmamasina ragmen ceza vermisler bu fazla garip olmuyor mu? Ya da nasil desem kati hatta kendi kendine kural yaratmalar vs. olmuyor mu? Ben kurallarda goremedim birisinin mesajindan alinti yaparsan alinti yaptigin mesajda yazim hatasi varsa sen de ceza yersin o da... Neyse bosuna nefesimi yoruyorum bazi moderator'ler kendi kafalarina gore davraniyorlar artik burada konu acarsam veya yorum yazarsam en azindan tirnak isaretimi ne ona ve noktalara vs. dikkat ederim o zaman da ceza yersem Fransa'da yasadigimi belirtmis olmama ragmen moderatorlerin iyi calisip calismadigini gozden gecirmenizi rica ederim. Verdiginiz cevaplar icin tesekkurler daha dikkatli olmayi deniyecegim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat Sosyal Kuralları Madde 17) Hatalı mesajı şikayet etmek yerine alıntı yaptığınızda ceza alabilirsiniz. Uygunsuz, silinmesi gereken mesajların beğenilmesi veya rapor edilmemesi nedeniyle de kullanıcı ceza alabilir. Hataları çoğaltmayın.

Kurallarda açıkça belirtilmiş. Türkçe bilginiz zayıf olabilir, önemli olan çaba göstermek. Son mesajınızda da hatalar var, ama çaba göstereceğinize inanıyoruz. İnsanlık halidir, bazen yanlış anlaşılmalardan dolayı uyarı alınabiliyor. Şu da kesindir ki, kimse kolay kolay gereksiz yere uyarı almaz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Technopat Sosyal Kuralları Madde 17) Hatalı mesajı şikayet etmek yerine alıntı yaptığınızda ceza alabilirsiniz. Uygunsuz, silinmesi gereken mesajların beğenilmesi veya rapor edilmemesi nedeniyle de kullanıcı ceza alabilir. Hataları çoğaltmayın.

Kurallarda açıkça belirtilmiş. Türkçe bilginiz zayıf olabilir, önemli olan çaba göstermek. Son mesajınızda da hatalar var, ama çaba göstereceğinize inanıyoruz. İnsanlık halidir, bazen yanlış anlaşılmalardan dolayı uyarı alınabiliyor. Şu da kesindir ki, kimse kolay kolay gereksiz yere uyarı almaz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Cevaplariniz icin sagolun. Daha dikkatli olmaya calisacagim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı