Moderatör/Moderatörler Ayrımcılık yapıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Maalesef ki forumda ayrımcılık yapan moderatör/moderatörler var. Bu üzücü olayı ne yazık ki dün yaşadım. Hem dini olarak, hem üyeler arası ayrımcılık yapıyor bir moderatör veya iki moderatör. Umarım başlık değiştirilmez ve bu yazı da değiştirilmez. Olduğu gibi kalmasını istiyorum bu konumun. İçimizde ayrımcı olan Technopat moderatörü/moderatörleri var.

İlk olarak evrimin kanıtlanmadığını söylemiştim. Bana "yanlış bilgi" verdi bir moderatör. Öncelikle o uyarıyı atan moderatöre sesleniyorum; senin yanlış bilgi demenle benim yazdığım bilgi yanlış olmuyor. Sen karar vermiyorsun benim kurduğumun cümlemin yanlış olup olmasına. Yanlış bilgi atamazsın bana. Asıl sen kanıtlanmamış bir şeyi bana doğru göstermeye çalışarak yanlış bir şey yapmış oluyorsun.

Ayrıca bu teorinin kanıtlandığına dair bir bilgi yok, hatta kendisiyle çelişen bir teori. Her neyse bu yazıda anlatmak istediğim bu değil.

Günümüzde dini olarak da bu teoriye inanmayan insanlar varken, acaba bu gereksiz uyarıyı bana vermendeki amaç ne? Tartışma ortamı mı çıkarmaya çalışıyor bu arkadaş acaba? İnsanı psikolojik olarak daha da geriyor, farkında değil.

Ayrıca tekrar söylüyorum teori doğru olsun olmasın önemli değil, hele ki bu zamanlarda dini tartışmaların hat safhada olduğu bir dönemde bu mesajıma yanlış bilgi verilmesini doğru değildir. Aksi bile kanıtlanmadan ceza yemişim şuraya bak. Ne kanıt var, ne bir şey. Bu arkadaşın art niyetli olduğunu düşünüyorum. Bu cezamın acilen kaldırılmasını talep ediyorum.

Screenshot_1.png

2. aldığım "yanlış bilgi" cezası da maalesef yukarıda ki ile hemen hemen aynı. Yine gereksiz, haksız bir ceza. Yukarıda yazdıklarımın aynısını bu mesaj için de geçerli sayın. Ben bu tartıştığım şahısın dediklerine inanmak zorunda değilim. Dini inanca giriyor, ve bu benim dini inancıma ters.

Her neyse bu bir yana tartıştığım şahsın mesaj sayısı sırf benden yüksek diye bana "yanlış bilgi" cezası verildi ve bana ayrımcılık yapıldı. Bu arkadaş forumda moderatördü bir zaman, o yüzden diğer moderatörün de bu arkadaşı desteklediğini ve bana bu haksız cezayı verdiğini düşünüyorum. Bu cezayı veren moderatör arkadaş yetkisini kötüye kullandı. Bunun hakkında da gereğinin yapılmasını ve aldığım haksız cezanın kaldırılmasını istiyorum.

Bir şeyi daha belirtmek isterim ki bundan bir yıl önce de bana "boş" diyen birisine "çöp" cevabı verdiğim için ben ceza alırken, o ceza almamıştı. Sebebiyse mesaj sayısı yüksek ve forumda tanınan biri olduğu içindi. Yukarıda yazdığım olayı da bu yaşadığım ayrımcılık olayı daha gerçekçi kılmış oluyor.

Screenshot_2.png

Umarım bu meseleyi kendi inancınız yönünde değil de, tarafsız ve objektif şekilde bakarak çözersiniz. Her nereden bakarsanız bakın aldığım cezalar haksız cezalar. Bu konuda yönetimin gerekli cezalandırmayı yapacağını umuyorum. Umarım bir daha böyle bir şey yaşanmaz, Technopat'a yakışmayan bir şey.

Son olarak bu olayla da Technopat'a olan güvenim biraz kırıldı, belirtmek isterim.

Selam arkadaşlar, ilk uyarı bu: Evrim nedir? Kanıtları nelerdir?

İkincisi ise bu: Uzaylıların var olduğuna gerçekten inanıyor musunuz?

Konuyu okuyup ilgili mesajları da inceleyen okurlarımız kendi fikirlerini de belirtebilir mi? Uyarıyı veren moderatörün ayrımcılık yaptığını söyleyebilir miyiz?
Evrim bir teori değildir. Yani kanıtlanması gerekmemektedir, doğru olarak kabul ediliyor bilim tarafından. O yüzden moderatörün bir hatası yok bence.

"Tür içi ve türler arası düzeyde oluşan evrim gerçeği, deneysel olarak da kanıtlanmış olup türleşme süreçleri doğada da gözlemlenmektedir. Fosiller canlıların jeolojik devirlerdeki evrimsel gelişmelerini gösterdiği için önemli olup paleontologlar yaşamın evrimsel tarihi hakkında bilgi edinmek için fosilleri inceler."

Kaynak: Wikipedia.

Düzenleme: "Beğenmedim" atanlar karşıt argüman sunmadan boşa elini yoruyor sadece.

Son düzenleme:
Konu sahibinin mesajını da başlıkları da okudum. Bir teknoloji forumunda yanlış bilgi uyarısının teknolojik tartışmalar dışında kullanılmasını mantıklı bulmuyorum. İsteyen karbondan oluştum desin isteyen meyve suyundan, isteyen dünya düz desin isteyen yuvarlak bu onların kendi görüşüdür. Eğer moderatör bu tartışmaların saçma bir yere geldiğini görüyorsa konuyu kapatabilir.

Konuyu okuyup ilgili mesajları da inceleyen okurlarımız kendi fikirlerini de belirtebilir mi? Uyarıyı veren moderatörün ayrımcılık yaptığını söyleyebilir miyiz?
Bu konu konuyu okuyanların doğru olup olmadığına karar verecekleri bir şey değil. Buna yönetimin, sizin karar vermeniz gerekiyor ama siz de objektif bakma kabiliyetinizi kaybetmişsiniz sanırım. Size diyecek bir şey bulamıyorum hala kendinizi, yönetim kadronuzu savunuyorsunuz. Ne zaman üyelerin ve yönetimin eşit olduğunu, birbirlerinden bir farkları olmadıklarını anlayabileceksiniz acaba?

Pek bir umudum yoktu açıkçası konuyu yazarken de, bu umudumu da suya düşürmediniz. Teşekkür ederim hepinize 👏.

Yönetime yalakalık yapmak için saçma sapan emoji atanları da bir güzel göz ardı edelim. Technopat'ın acilen bu kişilerden temizlenmesi gerekiyor.

Konu sahibinin mesajını da başlıkları da okudum. Bir teknoloji forumunda yanlış bilgi uyarısının teknolojik tartışmalar dışında kullanılmasını mantıklı bulmuyorum. İsteyen karbondan oluştum desin isteyen meyve suyundan, isteyen dünya düz desin isteyen yuvarlak bu onların kendi fikridir. Eğer moderatör bu tartışmaların saçma bir yere geldiğini görüyorsa konuyu kapatabilir.

Ben overclock deneme yanılma ile yapılır dedim ban yedim. Bazı modlar galiba kendilerini NASA mühendisi falan sanıyorlar o tarz egolara sahip olduklarını düşünüyorum.

Açıkçası konuların hiçbirini baştan sona okumadım ancak teori, varsayım, inanç gibi şeyler söz konusu olduğunda burada tabii ki yanlış veya doğru bilgi kavramları olamaz. Herkesin kendi teorisi, inancı var konu hakkında ve yanlış bilgi verilmesi saçma bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı