Moderatörler konuları kontrol etmiyor mu?

@Silinen üye 'nun da hakkını yeme o da hemen el attı🤣 Hatta benim bilmediklerimi bile buldu maşallah:)
Fakat sakin kafa ile okumak ile sırada onay bekleyen 15-20 konu varken okumak arasında baya fark oluyor. @yusnu’yu tebrik ediyorum yine de :)

Son düzenleme:
Fakat sakin kafa ile okumak ile sırada onay bekleyen 15-20 mesaj varken okumak arasında baya fark oluyor. @yusnu’yu tebrik ediyorum yine de :)
Daha güzelini söyleyeyim ben sana; son iki konu kalmıştır kontrol etmen gereken, sonuncuyu kontrol ettikten sonra sayfayı yenilediğinde yeni açılmış olan 15-20 konuyu görünceki hissi hiçbir şeye değişmem🤣 Adeta aşağıdaki abi gibi oluyorum PC başında:

111.gif

Bence Türkçedeki yazım hatalarını öğretmek istiyorsanız bunu rapor edip uzaklaştırma almasını isteyerek değil, kibarca uyarı yaparak düzeltmesini sağlamalısınız. Ben de noktalama işaretlerinde ve yazımda hata yapabiliyorum. Kalkıp foruma girdiğimde ''uzaklaştırma sebebi: imla hatası'' tarzı bir şey yazarsa Türkçe diline olan sevgim yükselmeyecek ya da imla güncellemesi almayacağım.

Son düzenleme:
Daha güzelini söyleyeyim ben sana; son iki konu kalmıştır kontrol etmen gereken, sonuncuyu kontrol ettikten sonra sayfayı yenilediğinde yeni açılmış olan 15-20 konuyu görünceki hissi hiçbir şeye değişmem🤣 Adeta aşağıdaki abi gibi oluyorum PC başında:

Eki Görüntüle 463013
Aynı durumu son günlerde çok yaşıyorum :D

Forumu uzaktan takip ediyordum ben, Türkçe kurallarına her zaman uyuluyormuş gibi geliyordu. Sonra üye oldum, günde birkaç saat gezinmeye başlayınca cidden çok fazla kişinin hata yaptığını gördüm. O kadar uyarıya, cezaya rağmen aynı hatalar tekrar tekrar yapılıyor ve hepsini ayrı yorum atarak uyarırsan mesaj kirliliği olur.
Mesela mesajındaki "Türkçe'deki" kelimesi "Türkçedeki" olarak yazılıyor. "bende->ben de".

Forumu uzaktan takip ediyordum ben, Türkçe kurallarına her zaman uyuluyormuş gibi geliyordu. Sonra üye oldum, günde birkaç saat gezinmeye başlayınca cidden çok fazla kişinin hata yaptığını gördüm. O kadar uyarıya, cezaya rağmen aynı hatalar tekrar tekrar yapılıyor ve hepsini ayrı yorum atarak uyarırsan mesaj kirliliği olur.
Mesela mesajındaki "Türkçe'deki" kelimesi "Türkçedeki" olarak yazılıyor.
Düzeltildi. Bak şu an ufkum genişledi. :) Şaka bir yana teşekkürler düzeltme için.

Son düzenleme:
Bir arkadaş, yeni üye de değil, sürekli başlık atarken nokta koyuyordu. Başta bansız sadece uyarı gönderdim, devam etti aynı şeyi yapmaya.
Sonra 1 saatlik uyarılara başladık, devam etti.
En son çare dozu artırayım dedim ve bir haftalık uyarı verdim.
Uyarısı biter bitmez açtığı konunun başlığında nokta var.

Ne yapalım başka? Savcılığa suç duyurusunda mı bulunalım? Evine tebligat mı gönderelim?

Bu konuyu açmakta ki amaç herhalde moderatörler biraz daha özverili olsunlar diyedir. Ne moderatörler ne de üyeler kendilerine çeki düzen verecekler üzgünüm. Hiçbirimiz robot değiliz hatalar üye, moderatör ayırt etmiyor üyeler gibi moderatörler de hata yapmaya devam edecekler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı