Moderatörler ne yapmaya çalışıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Losgar
Dün bir konu açtım aldığım cezanın gereksiz olduğunu düşünüp.

IMG_20200917_142625.jpg

Moderatör arkadaş da hatanın nerede olduğu söylemiş haklıydı da gerçekten de orada hata yapmıştım. Ayrıca kendisi o cümlede uygunsuz üslup olduğunu söyledi ve ceza verdi. Benim sorum şu bana cezada cümleleri tek cümleymiş gibi yazmayın diyor. Konuma yanıt veren moderatör arkadaş hatanın "-da" ekinin yazımında olduğu ve cezanın gereksiz olmadığı söyledi, evet bu doğru hata orada ama neden bana ceza verirken cezanın sebebi o şekilde söylenmedi? Bir de uygunsuz üslüp konusu var eğer benim mesajımda uygunsuz üslup varsa ilk cezayı veren moderatör bunu neden dikkate almadı? Normalde böyle bir konu açmayacaktım ama yaşadıklarım çok garip geldi.

Neden bana ceza verirken cezanın sebebi o şekilde söylenmedi?
Mesajınız yazım kurallarına uymuyor ve "yazım kurallarına uymayan mesaj" cezası alıyorsunuz. Herkesin hatasını ayrıntılı bir şekilde açıklamak herkese Türkçe öğretmek demektir. Türkçe öğrenmek istiyorsanız bunun daha verimli yolları var. Bu bizim işimiz değil. Mesajınızdaki hatayı göremediyseniz yeni konu açıp kullanıcılardan öğrenebilirsiniz. Biz hatayı görür ve sadece hata olduğunu belirtiriz, öğrenme sorumluluğu sizdedir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı