Moderatörler sinirleniyor mu?

Eki Görüntüle 1008730Eki Görüntüle 1008728

"Artırmak" yerine "arttırmak" bolca kullanıldığından dolayı böyle bir şey yapmış olabilirler. Çok önemli değil gibi.
Mesajımda da belirttiğim üzere, aralarında bir fark var ama TDK'de böyle geçtiğini bilmiyordum. Ayrımı yapılabilecek çok da bir fark, girilen tanımlarından ben de göremedim.

Yazım denetimine [gereksiz biliyorum ama ayrımını (diğerlerine nazaran) yapabilmek kolay] "karartı" yerine "karaltı" olarak düzenleme gelirse bence güzel olabilir. :)

Son düzenleme:
Yazım denetimine [gereksiz biliyorum ama ayrımını (diğerlerine nazaran) yapabilmek kolay] "karartı" yerine "karaltı" olarak düzenleme gelirse bence güzel olabilir. :)
Arttırma, artırma gibiymiş bu da ama ekledim. Bunu öğrendiğim iyi oldu, bilmiyordum. :D

Bu tarz isteklerinizi Yazım Denetimi özelliğini kullandıktan sonra çıkacak geri bildirim butonundan iletebilirsiniz.

Şikayet etmiyorum, sadece şaşırıyorum. Merhaba dedikten sonra virgül koyan kişiyi bulmak, altın arayıp bulmaktan daha zor örneğin. Yok yani, bir kişi bile koymuyor şunu.

Örnek konu girişi:

Daha düzgün bir konunun girişi:

Şunu görmek çok nadir:

O virgül nedense hiç orada olmuyor. Hiç öğretmiyorlar mı bunu? Merak da mı edilmiyor? Hadi onu geçelim, tuhaf da mı durmuyor?
Ben koyuyorum.

Bunu düzeltmek 2 saniyemi aldı.

Sinirlenmiyorum fakat zorunlu eğitim varken bu kadar hatanın nasıl yapıldığına şaşırıyorum. 100 konudan bir tanesi de mi düzgün olmaz?
Hocam bir Türkçe-Matematik öğrencisi olarak dikkat ediyorum imla kurallarına. Umarım bu 100 konu içerisinde benim konum yoktur :)

Sinirlenmiyorum fakat zorunlu eğitim varken bu kadar hatanın nasıl yapıldığına şaşırıyorum. 100 konudan bir tanesi de mi düzgün olmaz?
İnsanların bir bölümü "internet ortamı değil mi ya?" diye düşünüp geniş ve ölçüsüz tavırlar takınarak eylemlerde bulunmayı, gördüğüm kadarıyla (sadece yazım kuralları için geçerli değil bu arada) kendine hak biliyor ve bunun karşılığında, haklı olarak hakkında ihtar verildiğinde de büyük harflerle "haksızlık!" diye bir başlık yazıp konu açma talebinde bulunarak yersiz sansasyon yaratmaktan büyük keyif alıyor.

Az/çok yakınmakta haklı olduğunuzu anlamak, ucundan bile olsa empati kurmaya çalışıldığında zor değil. İnsanları idare etmek basit değil; bu gerçeği bir forum sitesinde dile getiriyorsam, gerçek hayattan örneklere hayli hayli mantık erdiremeyiz zaten bu devirde.

Denetim yapacak moderatör olsam, haklı olarak irite olurdum lâkin fazlasıyla abes hatalar yapıldığını ve tanınan hakların suistimal edildiğini görmediğim müddetçe çok da sorun etmez, üzerinde durmazdım açıkçası.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı