Moderatörler sinirleniyor mu?

Olay yerini alabilir miyiz? :D
Aradım aradım sonunda buldum. "Direk" linki bırakayım. :D

Aradım aradım sonunda buldum. "Direk" linki bırakayım. :D
"Bir de 'direk' yazmışım diye ceza vermiştiniz, belki ben 'direkt' yazmak istemiyorum."

İşte burada "Yazım denetimi"nin faydalarını görebiliyoruz. İşimizi bayağı kolaylaştırıyorlar. @294144, "hebsi" iyi bir örnekmiş. O yazım denetiminde yoktu, ekledim 😎
Bu gözler 1 senedir neler neler gördü hocam. Yazım denetiminin bile işlemediği o kadar kötü konular vardı ki anlatamam. 1 senedir çok iyi gelişti tabii o sistem.

Uğraşsanız bile öyle bozuk yazamayacağınız gönderiler bile geliyor. 🙂

MukemmelTurkce.png

Herkesin düzgün bir eğitim alma şansı olmayabilir ve anlayışla karşılanmalı fakat Yazım Denetimi özelliğini dahi kullanmayanlar mevcut. Düzgün yazmak için biraz bile emek verilmemiş. :(

Bir de "Herkes" yerine "Herkez" yazanlar var, onu da ekleyelim listeye :).
"Ayrıyeten" yerine "Ayrı yatan" yazıldığını hatırlıyorum.

"Fakat" yerine "Fağkat", "Ama" yerine -artık ağız gereği midir yoksa hata mıdır kestiremedim- "emme/amma" yazanlar bile var. 😳

Buna ek olarak bağlaçtan önce/sonra, zarf fiilden sonra virgül koyan ve noktalı virgülden sonra büyük harfle başlayan da çokça var.

O yazım denetiminde yoktu, ekledim 😎
"Arttırmak" yerine "Artırmak" (var olan bir şeyin üzerine eklemek anlamında) olarak denetime eklenme imkânı varsa güzel olur bence. Forumun %99'u hata yapıyor bu konuda.

Uğraşsanız bile öyle bozuk yazamayacağınız gönderiler bile geliyor. 🙂

Eki Görüntüle 1008700

Herkesin düzgün bir eğitim alma şansı olmayabilir ve anlayışla karşılanmalı fakat Yazım Denetimi özelliğini dahi kullanmayanlar mevcut. Düzgün yazmak için biraz bile emek verilmemiş. :(
"busefer böyle olmuş bidahakin dede kullanırım bu özellihi."

Eskiden bazı üyelere (50 defa uyardığın halde inatla devam eden) güzel sövüyorduk içimizden. İçimizden sövdüğümüz kadar olmasa da yönetim kısmında üyenin kulağını çınlatıyorduk küfür ve hakaret etmeden. Özellikle bazıları hiç paragraf ve noktalama işareti kullanmadan destan gibi konu açıyordu, keşke tek hata eklerde olsa... Düzeltmek 5 dakika kadar sürüyordu, yoğun olan bir günde o 5 dakika demek 3-4 yeni açılan konu demek.

Şimdi düzeltme özelliğinden memnun çoğu ama ben hâlâ alışamadım o sisteme. 1 defa denemek haricinde hiç kullanmadım da.

Bu gözler 1 senedir neler neler gördü hocam.
Hakkını yemeyeyim, iyi dayandın. 3-4 ayda kaçarsın diyordum şaka yollu. :D

"Arttırmak" yerine "Artırmak" (var olan bir şeyin üzerine eklemek anlamında) olarak denetime eklenme imkânı varsa güzel olur bence. Forumun %99'u hata yapıyor bu konuda.
"artırmak" --> "arttırmak" şeklinde düzenleme gördüm geçenlerde, onu kapattım. Ben çoğunlukla konularda "artırmak" olarak düzeltiyorum. Eklemeye gerek var mı? Bence yok. Bunun iki kullanımı da doğru diye biliyorum.

"Ayrıyeten" yerine "Ayrı yatan" yazıldığını hatırlıyorum.
Bu tarz şeyleri ekleyemeyiz. "Birbirinden ayrı yatan çiftler." diyelim, burada düzenleme olursa "Birbirinden ayrıyeten çiftler." olur.

Buna ek olarak bağlaçtan önce/sonra virgül koyan ve noktalı virgülden sonra büyük harfle başlayan da çokça var.
Yazım denetimi ile "Büyük harf" seçeneği kullanılırsa noktalı virgül sonrası küçük harfle başlanır. Bağlaç öncesi/sonrası virgül olayı ise cidden sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı