Moderatörlerin adil olmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kkank

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Bugün yazdığım bu yazı için 2-3dk içinde ban yedim.
IP otomatik değişiyor artık 2-3 saatte bir. Ancak kendin istersen ipconfig /release – ipconfig /renew ile yapabilirsin.
Zannediyorum moderatörler arasında internet servis sağlayıcısında çalışan yoktur. "Artık" ile kurulan bir cümle için ben olsam tekrar bir bakardım. Ne zaman haberiniz oldu? Ne zaman doğrusuna baktınız? Ne zaman işlem yaptınız?
Ancak bana doğrusu söylenmediği için kendim öğreneyim dedim. Bu gördüğünüz Turkcell ile aramda geçen konuşma:
1624577277325.png

Ayrıca kaydım yok ancak daha 1 ay kadar önce eve Türk.Net bağlatırken sorduğumda bana "2 saatte bir değişir, o sıralarda 90-95 MBit arasında bir dalgalanma yaşayabilirsiniz kısa bir süreliğine" dedi.
Özür dilerim yanlış bilgi verdiğim için ancak başka bir konuda aleni nefret söylemi yapılıyor fakat doğru düzgün kimse ceza almadı.

Foruma sormak istiyorum: Bu işin doğrusu ne olmalı?

IP adresiniz otomatik olarak değişebilir fakat bunun 2-3 saatte bir olması kesin bir bilgi değildir. Bağlantı koptuğu için yeni IP alınabilir veya farklı bir nedenden alınabilir. Modeminizi yeniden başlatmazsanız haftalarca aynı IP’yi bile kullanabilirsiniz. IP adresiniz o sıklıkta değişiyor olsaydı bağlantınız sürekli kopardı.

Statik IP kullanılırken de IP değişmez.

Size hak verebiliyorum ancak karşıdaki kişi statik IP kullandığını bilmiyor da olabilir, bazen bu tarz bilgiler yanlışlığa sebep verebilir. Ama sizin niyetinizin iyi olduğunu anlayabiliyorum.

IP adresiniz otomatik olarak değişebilir fakat bunun 2-3 saatte bir olması kesin bir bilgi değildir. Bağlantı koptuğu için yeni IP alınabilir veya farklı bir nedenden alınabilir. Modeminizi yeniden başlatmazsanız haftalarca aynı IP’yi bile kullanabilirsiniz. IP adresiniz o sıklıkta değişiyor olsaydı bağlantınız sürekli kopardı.
Teşekkür ederim bu benim için fazlasıyla yeterli. Yaptırımların amacı bir daha olmaması için gereken uyarıdır. Ancak o yazımın üstünde "yanlış bilgi" ibaresi hep kalacak. Düzeltme şansım yok artık. Bu konuda başka bir şey yapılmalı bence.
Ancak diğer konuda ciddiyim. O konuyu yoruma kapatmanız bir şey değiştirmez, durduğu sürece belli bir grup hakkında nefret söylemi sürekli yayılacak.

Birisi çıksa ve toplumda kabul görmüş inançlar, fikirler veya siyasi fikre sahip insanlar hakkında "görmeye dayanamıyorum", "iğrenç işte", "midemi bulandırıyor" deseydim o konuyu onaylayacak mıydınız? O yoruma ceza vermeyecek miydiniz? Hukuki olarak o yazılar kanuni suç sebebidir.

Ancak o yazımın üstünde "yanlış bilgi" ibaresi hep kalacak. Düzeltme şansım yok artık. Bu konuda başka bir şey yapılmalı bence.
Gelecekte mesajı okuyanların yanılmaması adına bu uyarı belirtiliyor. Başka bir nedeni yok.

Görüş belirtmeye izin veriyoruz fakat hakaret edildiği zaman rapor edebilirsiniz. Rapor edilmeyen mesajların hepsini ne yazık ki göremiyoruz. Rapor edilen tüm mesajlara gerekli eylemler uygulanıyor. Rapor ederken geçerli bir sebep belirtmeniz yeterli olacaktır. Tabii ki ilk bakışta belli olan mesajlar için hazır rapor seçeneklerini de kullanabilirsiniz. :)

Saygısız ve uygunsuz mesajları da rapor edebilirsiniz. “Bana iğrenç geliyor.” tarzı mesajlar görüşe girdiği için sorun yoktur fakat “Değersizdir, inanan akılsızdır.” gibi mesajlar uyarı sebebidir.

Ben ceza alırken bir kaynak veya bilgi doğruluğu işlemi uygulanmadı ancak ben yanlış bilgi şikayetini TTB raporu ile yaptım.
Gerçekten siz de benim midemi bulandırıyorsunuz.
Hoşçakal Technopat...

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı