Moderatörlerin denetlenmesi gerekiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Morruk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Şişli
Konu; Onlarda - Bizde - Technopat Sosyal

Ceza; 2.JPG

Cezaya konu olan resimler;

Günlerce masturbasyon muhabbeti yapılan konu;

Ve ben "uygunsuz içerik" cezası aldım.

Şimdi öncelikle uyarıların iptalini istiyorum. Ve daha önemlisi sırf yönetimi ve siteyi eleştiren bir konu açtım diye kafasına göre bu cezaları yazan yöneticinin kim olduğunu üst yönetime şikayet etmek için istiyorum.

Forum moderatörlüğü gibi basit bir görevde bile görevini ve elindeki yaptırım gücünü kötüye kullanacak karaktere ve ahlaka sahip moderatör kimse lütfen görevden alınsın. Ve en önemlisi; Üst yönetim lütfen moderatörleri denetlesin. Geçmişte de 15 yaşında moderatör yaptığınız biri üyelere sataşıp banlıyordu ve hiçbir şey yapmadınız. Çok merak ediyorum; Asıl kazancınız Youtube kanalı yerine burdan gelseydi aynı şekilde mi davranacaktınız? Bu forum Technopat'a bağlı ve "marka imajı"na doğrudan etkilidir bunu unutmayın. Ne kadar etkili olduğunu başka forumlarda, "ekşi sözlük"te vb. yerde araştırarak görebilirsiniz. Technopat Sosyal yüzünden bütün Technopat'ı eleştiren yorumlar dolu.

Özetle; Yöneticilerinizden bazıları haksız cezalar veriyor, kendi hatalarını raporlayanlara cezalar veriyor, kendilerini haksız çıkaranlara "takıyor" ve sürekli cezalar yağdırıyorlar. Soru soranlara küstahça cevaplar verip, cevap hakkı tanımadan konuları kitliyor, hatta üyeye de eski yeni bir mesajında hata bulup hemen ceza veriyorlar. Forum bu tür konularla dolu. Biliyorum uzaktan ahlak ve karakter kontrolü yaparak moderatör almak mümkün değil ama, mod yaptıklarınızı takip ederek ve cezalarını inceleyerek çok kolay şekilde bunları görebilir, anlayabilirsiniz.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Öncelikle siteyi ve yönetimi eleştirdiğiniz için hiçbir zaman ceza almadınız. Eleştiriyi aksine yararlı buluyor ve her daim yapıcı olmaya çalışıyoruz. Fakat konuda moderasyona karşı tutumlarınız, verdiğiniz tavırlar ve tepkiler hiçbir şekilde aldığınız cezalarda etkili değil.

Aldığınız her cezaya açtığınız itiraz konularında gereken cevap verildi. Ceza konusunda oldukça şeffaf bir anlayışa sahibiz. Üst yönetim de bu tarz durumları zaten kontrol ediyor.

Gelelim asıl meseleye.

Önceki konunuzda verilen ceza incelendi ve üst yönetim ile de durum tartışıldı. Varılan sonuç verdiğiniz resimler ile o konudaki resimlerin farklı olduğu.

O zaman açtığınız konuya koyduğunuz resimler ile şu anda bunları koymuştum dediğiniz resimler başka.

Bahsettiğiniz "Onlarda - Bizlerde" konusunda koymuş olduğunuz ve moderatörlerimiz tarafından "Uygunsuz içerik" cezası almış olduğunuz resim aşağıdadır.

Burada kimse moderasyonu eleştirdiği için ceza almaz varsa hatası kendi hatasından dolayı ceza almıştır. Üslup ve tartışma düzgün olduğu sürece hiçbir şekilde bunu sorun etmemekteyiz.

Fakat bahsettiğiniz durumu üst yönetim de inceledi ve gereken konuşmalar yapıldı. Yaptığınızın uygun olmadığı ve farklı resimler koyarak cezayı veren moderatör arkadaşlarımızı zora sokmanız ise hiçbir şekilde hoş karşılanmadı.

Kendi paylaşmış olduğu resmi yalanlayıp bir insana ben bunu koydum bana ceza verdi diyerek görevden alınmasını istemek ise bu forumda en istenmeyen şeydir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı