Moderatörün verdiği rapor cevabı

GrandSir40

Centipat

Bu konuda bir arkadaş Ryzen 5 1600 AF 2080 Ti besler dediği için yanlış bilgilendirmeden dolayı rapor göndermiştim. Fakat moderatör 2 ya da 4K besliyor demek istemiştir diyerek raporumu reddetti. Anlamadığım şey Ryzen 5 1600 2080 Ti'yı 4K'da mı besliyor yoksa ben mi yanlış anladım?

Screenshot_191.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük arttıkça yük işlemciden ekran kartına doğru kayar. Dolayısıyla X ve Y 1080p çözünürlükte ufak bir darboğaz yaparken 2K çözünürlükte bu darboğaz ortadan kağıt üstünde kalkar.

Ancak aslında olay bu değil. Yaklaşık 11.000 TL'lik (RTX 2080 Ti) kart ile yaklaşık 700 TL'lik (R5 1600) işlemci kombinasyonunu kullanan kişinin aklından da biraz şüphe etmek gerekir. Kağıt üstünde, yüksek çözünürlükte ''darboğaz olmasa'' bile bu dengeli bir sistem olduğu anlamına gelmez.

Normalde yaptığın rapora işlem yapılması gerekirdi çünkü yorumu yapan bir çözünürlük belirtmemiş. Belki 4K'yı kastetti, belki 1080p'yi, bilemiyoruz. İşte moderatöründen moderatörüne değişiyor bu
işlemler.

NOT: İşlem yapılması gerekir derken yanlış bilgilendirme cezasından bahsetmedim. İşlemden kasıt o mesaj mod tarafından 1080p'de yapabilir ancak 2K ve 4K'ya yapmaz şeklinde düzenlenebilirdi. İşte bu da biraz özveri isteyen bir şey, herkesten beklemek doğru olmaz :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı