Çözüldü Modern combat 5 açılmıyor ve beyaz ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

NovaRiper

Centipat
Katılım
30 Nisan 2020
Mesajlar
322
Makaleler
1
Çözümler
2
Dostlar selamlar, başlıktaki gibi MC5'in açılmamasından şikayetçiyim. Oyunu 1.5-2 senedir oynamıyordum duruyordu bilgisayarımda, dün güncelledim ve oyuna girdim. Girince önce Gameloft 20. yıl ekranı geliyor ardından beyaz bir ekran beni karşılıyor, beyaz ekran uzun süre duruyor ve tepki vermiyor. Dün oyunu defalarca kapatıp açtım, sıfırladım çözüm olmadı en sonunda sildim tekrar yükledim. Uzunca bir bekleyişten sonra oyuna girdim. Bugün tekrar aynı sorun ile kaşılaşıyorum. Defalarca kapatıp açtım, sıfırladım ve en sonunda yine silip yükledim ama çözüm olmuyor. Oyunu Microsoft Store'dan indiriyorum. Steam'den indirmek istemiyorum çünkü Steam geç açılıyor. Bir de eskiden uygulamaları silerken "bu uygulamaya ilişkin tüm veriler bilgisayarınızdan kaldırılacak" tarzı bir seçenek çıkıyordu, artık o seçenek gelmiyor. Acaba eski dosyalar kaldığı için sıkıntı mı oluyor? Yardımlarınızı bekliyorum.
Sorun Çözüldü!
Oyun Windows' un olduğu C diskindeydi, Windows' un "Ayarlar>Sistem>Uygulamalar ve özellikler" sekmesinden oyunu D diskine taşıdım ve sorun çözüldü.
1621601656252.png

Not: Resimde D diskinde gözüküyor, sorun düzeldikten sonra çektim. Sizde eğer C diskindeyse taşınacak klasörü D diski olarak seçmeniz gerekiyor.
 
Son düzenleme:
Yukarı