Modlu sunucuya girer miydiniz?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
11
Biz şu anda Vanilla altyapısına sahip Spigot sunucu kullanıyoruz ve bir miktar oyuncu bulunuyor. Bu konunun amacı sizin fikrinizi almak.

Rol yapma ve eğlence amaçlı modlu sunucu kurduk diyelim. Peki ayrıcalıklar ve özellikler ne olacak?

- Eski sürüm olacağı ve performans modları yer alacağı için daha iyi optimizasyon sağlanacak.
- Sunucuya girmek isteyen oyunculara mod paketi güvenilir kaynak olan Curse Forge üzerinden dağıtılacak.
- Mod paketi kurulumu detaylı bir şekilde açıklanacak. Oyuncu birkaç dakika içerisinde kurulumu tamamlayacak.
- Düşük sisteme sahip olan oyuncuların da girmesi için en iyi paket sunulmaya çalışılacak.
- Enerji sistemi, nükleer reaktör, silah, araba ve ev eşyaları gibi pek çok özellik olurken aynı zamanda güncel sürümdeki eşyalar da yer alacak.

Peki siz olsanız böyle bir sunucuya girer misiniz? Girmezseniz nedenini belirtiniz.

Biz şu anda vanilla altyapısına sahip spigot sunucu kullanıyoruz ve bir miktar oyuncu bulunuyor. Bu konunun amacı sizin fikrinizi almak.

Rol yapma ve eğlence amaçlı modlu sunucu kurduk diyelim. Peki ayrıcalıklar ve özellikler ne olacak?

- Eski sürüm olacağı ve performans modları yer alacağı için daha iyi optimizasyon sağlanacak.
- Sunucuya girmek isteyen oyunculara mod paketi güvenilir kaynak olan curse Forge üzerinden dağıtılacak.
- Mod paketi kurulumu detaylı bir şekilde açıklanacak. Oyuncu birkaç dakika içerisinde kurulumu tamamlayacak.
- Düşük sisteme sahip olan oyuncuların da girmesi için en iyi paket sunulmaya çalışılacak.
- Enerji sistemi, nükleer reaktör, silah, araba ve ev eşyaları gibi pek çok özellik olurken aynı zamanda güncel sürümdeki eşyalar da yer alacak.

Peki siz olsanız böyle bir sunucuya girer misiniz? Girmezseniz nedenini belirtiniz.

Girmezdim eski sürüm nedeni ile atabilir.

Eğer oyunu hala oynasaydım kesinlikle girerdim. Türk, modlu server sayısı çok yok galiba. Ayrıca kaliteli bir iş çıkarırsanız bir anda kendinizi büyük bir işin başında bulabilirsiniz.
Ayrıca eski sürümler modlama için çok daha iyi oluyor. Bence doğru bir karar.

Girmezdim. Modlu Minecraft sevmiyorum, düşük FPS'e rağmen son sürüm oynamayı tercih ediyorum. Zaten böyle bir huyum olmasa 17 FPS ile 640x480'de 1.18 falan girmem :D

Yeni konular

Geri
Yukarı