Çözüldü Modlu Xeon X5460 çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aangin

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Modlu işlemci geldi, taktım, sonra modlu BIOS kurdum fakat yükte 90-95 derece görüyor. Ne yapmalıyım?

Boşta 50-60 derece, yükte 90-95 derece ısınıyor.

• Anakart: Foxconn G41MXE.
  • İşlemci: Xeon X5460.
  • Soğutucu: Stok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar Snowman M200 Alarak Sorunu Çözdüm Hepinize Teşekkür Ederim İlgilendiğiniz İçin.
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Modlu işlemci geldi, taktım, sonra modlu BIOS kurdum fakat yükte 90-95 derece görüyor. Ne yapmalıyım?

Hocam 3 veya 4 bakır borulu kule tipi soğutucu kullanmanız gerek. Ben de aynı anakarta sahibim. E5440 almıştım, yükte 100 dereceleri buluyodu. Kule tipi soğutucu alınca düzeldi.

771to775 kullanan bir çok arkadaşım var, kendim de 3440 kullanıyorum. 100W TDP'si olan ve farklı bir "habitat"a zorlanan işlemci için son derece normal, endişelenmeyin. Çözümü, güzel bir soğutucu almak, minimum m200 gibi.

Artı olarak şunu da söyleyeyim bilgisayarınızı kullanmananızı tavsiye ediyorum çünkü o işlemciyi yükte 90 95 derecelerde çalıştırarak içindeki transistörleri eritirsiniz. Kule tipi soğutucu alana kadar kullanmayın sistemi çalıştırmayın bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı