Çözüldü Mojave 10.14.6 kurulum sorunu (ASUS K555UB)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar dosyayı tekrar indirip denedim ve '' and random seed '' hatasını görsem de, 3 5 kez deneyince kurulum ekranına kadar geldim ancak burda da fotoğraflarda ki hata bu disk bilgisayarınızı başlatmak için kullanılamaz ile karşılaştım.

Bilgiyarımda UEFI modda windows 10, Pardus ve LinuxMint kurulu. HDD'yi kullanma şeklimde fotoğraflarda, sırasıyla Windows 10, Pardus, dosyalarım için ayırdığım bölüm 710 GB NTFS, mac için ayırdığım 50 GB, LinuxMint 40 GB.

Mac için olan kısmı Windows ortamında Paragon Partition Manager 2014 free programıyla HFS formatında yarattım. Windows da 50 GB olarak ayırdığım bölümün, Mac kurulumunda 53,69 GB olarak gözükmesi dikkatimi çekti.

Nasıl bir çözüm önerirsiniz acaba ?
HDD bölümleme sorunu için bu konuda ki çözümü deneyeceğim. Olurda sorun yaşarsak Windowsu baştan kurarız. Son verdiğiniz Efi ile end random seed hatası tamamen ortadan kalktı. İlgilenen herkese teşekkürler :)
7ce315fd-fb16-441f-9e44-691b4c13653c.jpg

422121ea-1795-42ad-a8e8-784733557fe3.jpg

c9dbcf15-31fb-419f-818e-719b2cf84a47.jpg

dd6b24c8-d4fd-4fb4-aa0d-b3fbbf9746c8.jpg

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar kurulum ekranına hatasız bir şekilde gelebiliyorsak USB 3.0 kullanmamızda sorun yok diyebilir miyiz? Elimde ki USB 2 aşırı yavaş ve google drive sağolsun bir kaç kez eksik inen ISO'lardan sonra çıldırma noktasına getirdi beni.
Kurulum fotoğrafını attım yerde takılıp kalıyor, uzun süre bekleyince mac kurulamadı tarzında bir ifade çıkıyor.
a719cb2d-6576-4e80-ab4d-07d8e8891259.jpg

Sonunda kurulumu gerçekleştirdim. Eksik inen dosyalar aşırı yavaş USB vs vs sorun çıkarsada, şans eseri bir yazıda okurken fark ettim ki config dosyalarını clover ekranından seçmek yerine adını '' config.plist '' olarak değiştirmek gerekiyormuş. Video rehberde Clover ekranında seçildiği için yanıltıcı oldu benim için. Verdiğiniz konudaki ISO'yu torrent den indirdim ve win32diskmanager yerine etcheri deneyeyim dedim. Sonuç başarılı :) İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler konu çözüldü olarak işaretlenebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı