Mojave 10.14.6 kurulumu sonrası sıkıntılar

AcarCnr

Kilopat
Yer
Tashkent, Uzbekistan
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba arkadaşlar dün gece macOS Mojave 10.14.6 (8 Mart'taki yeni imaj) kurulumunu gerçekleştirdim. Muhtemelen daha görmediğim sıkıntılar var, bugün iş olduğu için çok incelemeden yattım. Önemli olan iki sıkıntımı yazayim. Sabah kalktığımda bir Windows'u açayim dedim. Clover Boot ekranında Windows ile Boot et seçeneğine girdim. Windows onarımı başlatılıyor deyip, Shift ile reset atarkenki ekrana geliyor. Windows'u normal çalıştır deyince reset atıp aynı işlemler bir döngü içine giriyor, bir türlü Windows'a erişemedim (clover ekranında Mojave'yi Boot ederken kullandığım config dosyasını seçmeden Windows'a erişmeye çalıştım. Bir alakası var mı bilmiyorum. Onun sadece Mojave için olduğunu düşündüm. Şimdi bu aklıma geldi). İkinci sıkıntım ise bende RTX 2070 ekran kartı var, Display Port ekran kartına takılı kurdum ve görüntü kesilmedi. Bilgisayar özelliklerine girdiğimde 8 MB ekran kartı gözükmekte, direkt anakartın Display Port'una taksam görüntü gelir mi, yoksa BIOS ayarlarından harici kartı iptal edip Intel'i mi aktif edeceğiz?

Sistem: MSI Trident X Plus 9Th

yoksa BIOS ayarlarından harici kartı iptal edip Intel'i mi aktif edeceğiz?
Evet.

Onun sadece Mojave için olduğunu düşündüm.
Zaten öyle.

Sabah kalktığımda bir Windows'u açayim dedim. Clover Boot ekranında Windows ile Boot et seçeneğine girdim. Windows onarımı başlatılıyor deyip, Shift ile reset atarkenki ekrana geliyor. Windows'u normal çalıştır deyince reset atıp aynı işlemler bir döngü içine giriyor, bir türlü Windows'a erişemedim
Sistemi ani kapattıysanız ondan kaynaklanmış olabilir. Zira, Dual Boot yapmanın böyle bir zararı/etkisi olmuyor.

Ani kapatmadım fakat az önce BIOS ayarlarını eski haline getirdim Windows açıldı. Her macOS geçişinde BIOS değiştireceksem sıkıntı bu. 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover kurulumunda sorun olmuş olabilir açılmama problemi. Nvidia ekran kartın uyumsuz maalesef.
Intel GPU kullanmak için işlemci modelini belirtmen gerek veya uyumlu bir harici GPU alabilirsin.
İşlemcim Intel i7 9700K, Intel® UHD Graphics 630 GPU barındırıyor.
Tekrar iGPU ile kurayim dedim. Bu sefer anakart display portunu aktif ettim. Kurulumdaki bütün masaüstü config seçeneklerini denedim hepsi hata veriyor. Hata please go to panic.apple.com to report this panic. HD630 config buldum fakat not defteri ile açınca Mojave 10.12.6+ yazıyordu en başta hiç denemedim. Bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı