Mojave 14.6 RX580 HDMI sorunu

merihbaba

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, sizden indirdiğim Mojave 14.6'yı sorunsuz kurdum ancak açılışta şifreye kadar geliyor sonra görüntü gidiyor, şifreyi girince sistem açılıyor ancak hala görüntü yok. Makineyi uyutup geri çağırınca görüntü geliyor ama kötü. SMBIOS'dan 14,2 ve 18,3'ü denedim fark olmadı. Ne yapabilirim?
HDMI'dan görüntü almalıyım.

Sistem: i5 9400F, RX580, 16 GB DDR4 RAM, ASUS TUF Z390 PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef 19,1 yaptım olmadı. Intel desktop için 3 config vardı onları da denedim ancak olmadı. Görüntü alamıyorum HDMI üzerinden.

Bu arada Windows'da HDMI sorunu yok. Zaten Mojave'yi kurarken de monitör kullandım.

Evet HDMI üzerinden makine TV'ye bağlı. Bir de DP'den, HDMI'ye denedim ama o da sonuç vermedi. Monitöre ise DVI ile bağlı, onda sorun yok. Ama ben az görüyorum, bu yüzden TV'de kullanmak istiyorum. Bunun için de HDMI çalışması gerekiyor. RX 580 için HDMI yaması falan var mıdır? Kextleri de güncelledim. Zaten sistemde HDMI dışında bir sıkıntı yok.

TV'de DP yok malesef. Kext updater diye bir şeydi sanırım. Makinadaki kextleri taradı ve güncellerini indirdi. Bende onları değiştirdim. Lilu vs da vardı içlerinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı