Mojave GPT diskte EFI oluşmuyor

altinkilici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar.
Konuyla ilgili çok konu var biliyorum ama bana derman olmadı.
Mojave kurulumundan sonra yüklediğim harddiskte EFI yok. Haliyle Bootloader'ı harddiske alamıyorum. Kurulum yaptığım diski paragon ile Apple HFS olarak biçimlendirdim, daha öncesinde de MBR'den GPT'ye dönüştürdüm zaten. Bu nedenle kurulumda disk izlencesine hiç uğramadım. Zaten oradan yapmaya kalktığımda diskin bağlantısını kesiyor ve yükleme yapamıyorum. Clover ve diskutil list ekran görüntüleri ektedir.
Bir arkadaş kurulumda doğru Config seçin çözüldü demiş ama Intel desktop0'dan 2'ye 3 tane Config var hangisini seçeceğimi bilemediğim için bıraktım öylece. Sistemim aşağıda.
B150M anakart.
RX480 ekran kartı.
i5 6500 işlemci.
8 GB tek kanal 2133MHz RAM.
Not: Diskutil de göründüğü üzere PC'de 2 adet disk var SSD'de Windows kurulu harddiskte ise 150GB boş alan ayırıp Apple HFS olarak biçimlendirdim.
Edit: Catalina deneyeceğim bir de daha yeni sürümü olduğunu farketmemişim.

Ekran Resmi 2020-05-28 06.53.42.png

Ekran Resmi 2020-05-28 06.54.16.png

Son düzenleme:
Ekran görüntüsündeki SSD'yi mountlayıp USB'siz boot işlemini yapabilirsin.
Teşekkürler, ancak bu şekilde Windows EFI'sine zarar vermiş olmaz mıyız? Ya da sadece USB/EFI/Clover klasörünü mü kopyalamalıyım? Bir rehberde öyle görmüştüm. Aynı diskte iki OS çalıştırmak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows EFI'sine neden zarar vermiş olasın? Sana hangi klasörü, nereye kopyalaman gerektiği rehberde anlatılmakta. Zararlı bir işlem olsaydı da bu kadar kişi yapmazdı.

Windows EFI'sine neden zarar vermiş olasın? Sana hangi klasörü, nereye kopyalaman gerektiği rehberde anlatılmakta. Zararlı bir işlem olsaydı da bu kadar kişi yapmazdı.

EasyUEFI ile hallettim boot işini. Farklı forumlardan bir sürü rehber video bakınca kafam karışmıştı biraz. Peki bu CPU performansı hep böyle düşük mü oluyor windowsa göre? Tarayıcı performansından vs. memnun kalmadım ilk hackintoshum. geekbench'de tekli çekirdek 894 çoklu çekirdek 2861 alıyor.
Edit: Çokta düşük değil heralde 2020 macbook air'de aşağı yukarı böyle.

Teşekkürler, ancak bu şekilde Windows EFI'sine zarar vermiş olmaz mıyız? Ya da sadece USB/EFI/Clover klasörünü mü kopyalamalıyım? Bir rehberde öyle görmüştüm. Aynı diskte iki OS çalıştırmak için.
Dualboot'larda Windows boot edebilmesi için EFI'de zaten Microsoft için ayrı bir klasör mevcut. Clover dosyasını atman Windows boot edebilmesi için bir sorun yaratmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı