Mojave kurulumu sonrası ekran pixel pixel ve renkler kararsız

mehmetiydin

Centipat
Mojave'yi kurdum, ekran kartını da tanıttım. Her seye güzel performans, gayet iyi ancak; Safariyi kullanırken sekmelerde pixel pixel siyahlıklar oluşuyor ve dışarıdan yüklediğim uygulamaların çoğunda renkler kararsız. Mesela Chrome'da URL yazarken yazılar beyaz oluyor ve okunmuyor. Bu soruna bir çözüm önerisinde bulunursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sayfada yazan ekran kartı ile ilgili parametreleri kontrol edin. Bunlardan birine yazdığınız ya da yazmayıp varsayılan değerin kullanıldığı parametrelerde bir hata vardır. Keşke bunları açıklayabilecek kadar bilgim olsa ama ben de deneme yanılmayla problemini çözebilen biriyim :) Intel® HD Graphics for Hackintosh - 黎記

Ekran kartını tanıtamadın çünkü. Tüm sistem bilgilerinizi belirtin.

Ekran kartının kurulumunu yaptım sistem tanıdı. En azından ben öyle biliyorum :)
Önceden tek ekranda çalışırken ekran kartını kurduktan sonra ikinci ekranımda da görüntü geldi ikinci ekran HDMI çıkışına bağlı. Performansta hiç problem yaşamıyorum PhotoShop illustrator Xcode vs. aynı anda açıyorum ve hızlılık açısından bir problem yaşamadım. Photoshop ve illustrator bildiğiniz üzere grafik programıdır, ekran kartından problem olsa doğru düzgün çalıştırmaması lazım diye düşünüyorum ama çalışırken hiç bir problemle karşılaşmadım ancak Chrome da ve Safaride bağzı alanlarda problemler var. Ben ekran kartından değilde sistemden kaynaklanıyor gibi düşünüp macOS Catalina sürümünüde kurdum ancak ondada aynı problemle karşılaştım. Sizce gerçek sorun nerede olabilir? Clover alanında bir şeyi yanlış mı yaptım?
Intel i7-7700K
Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
Bu sayfada yazan ekran kartı ile ilgili parametreleri kontrol edin. Bunlardan birine yazdığınız ya da yazmayıp varsayılan değerin kullanıldığı parametrelerde bir hata vardır. Keşke bunları açıklayabilecek kadar bilgim olsa ama ben de deneme yanılmayla problemini çözebilen biriyim :) Intel® HD Graphics for Hackintosh - 黎記
Sayfada gördüğüm kadarı ile Intel ekran kartları ile ilgi bilgi veriliyor ancak ben NVIDIA ekran kartı kullanıyorum.
Ekran Resmi 2019-11-06 11.52.50.png

Ekran Resmi 2019-11-06 11.52.28 1.png

WhatsApp Image 2019-11-06 at 11.53.40.jpeg

Nvidia sürücünü kaldır. Sistemi yeniden başlat. Sonra terminali aç ve bu komutu gir.
Kod:
bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)
Güncel sürücü kurulduktan sonra Config dosyanda uygun SMBIOS gir ve sitemi yeniden başlatıp kontrol et.

Nvidia sürücünü kaldır. Sistemi yeniden başlat. Sonra terminali aç ve bu komutu gir.
Kod:
bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)
Güncel sürücü kurulduktan sonra Config dosyanda uygun SMBIOS gir ve sitemi yeniden başlatıp kontrol et.

Could not find a release for your OS hatası aldım :(
Ekran Resmi 2019-11-07 10.33.48.png

Afedersin, çok sayıda soru cevapladığım için dalğınlığıma gelmiş 😄
High Sierra kurmalısınız. Mojave için Web driver çıkmadı. High Sierra kurup dediğim komutu çalıştırın.
High Sierra Xcode çalıştıramıyorum üst sürüm istiyor ama ilginiz için teşekkür ederim.

Merhaba; anladığım kadarı ile aslında ekran kartı sürücüsü tanıtılmış, cromda donamım hızlandırma ile ilgili bir ayar var onu kapalı konuma getirmen işe yarayabilir,birde uygulama ile kontrol etmeni tavsiye ederim,bende sonuç verdi. İsmi switchresx kolay gelsin.
renk Düzeltme Sorunu

Ekran Resmi 2019-11-19 00.29.54.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı