Molex dönüştürücünün ismi nedir?

Raionxx

Hectopat
Daha fazla  
images (14).jpeg

Egzoz fanımın Molex'i 2 pin, bu fanı takmadan önce üstteki dönüştürücüyü takmak gerekiyor. Sonra da egzoz fanı takılıyor. Bu şeyi daha önce gördünüz mü? Bir de fanı çıkardım ama bu dönüştürücüyü takılı unutmuşum. Ya da ben bu dönüştürücüyü de çıkardım, sonra yanlış bir şekilde fan olmadan taktım ve ekranda bozulmalar ve çizgiler oldu, çıkarınca düzeldi.

PSU olsun GPU olsun fan olsun bu tür Molex dönüştürücü kullanmayın, zararlıdır. Hani milleti o çok dillendirdi C4 vs'den bile daha tehlikeli.
Bunu takmazsam fan çalışmıyor, anlamadım. Sizce sistem de sıkıntı var mıdır? Çıkarınca düzelmişti, neden çizgi oluştuğunu da anlamadım çeviriciden dolayı.

Eki Görüntüle 763291

Egzoz fanımın Molex'i 2 pin, bu fanı takmadan önce üstteki dönüştürücüyü takmak gerekiyor. Sonra da egzoz fanı takılıyor. Bu şeyi daha önce gördünüz mü? Bir de fanı çıkardım ama bu dönüştürücüyü takılı unutmuşum. Ya da ben bu dönüştürücüyü de çıkardım, sonra yanlış bir şekilde fan olmadan taktım ve ekranda bozulmalar ve çizgiler oldu, çıkarınca düzeldi.

Sakın kullanmayın. Geçenlerde bir arkadaş aldığı Molex kablosu yüzünden konu açmıştı. Kablonun uç kısmı falan yanmıştı.

Konuyu buldum Molex'den ekran kartına giden güç kablosu yandı

Yarın konussak olur mu?
O kabloyu takmayin.
Tamam.
Merhaba, dün açıklayamadım galiba. O dönüştürücü Molex'e takılı kaldı( ya da ben dönüştürücüyü çıkardım sonra yanlış şekilde geri taktım) böylelikle ekran da çizgiler ve sesler oluştu, çıkarınca düzeldi. Zaten işlemci, ram ve ekran kartım değişti farklı sebeplerden. Anakart da test edilmiş slotlar görüntü alınmış. Bu anakartıma farklı hasarlar vermiş olabilir mi?
Başka arkadaşların da yorumlarını almak isterim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı