Mondial mi arora mı?

BugraSahinn

Hectopat
A1 ehliyeti alacağım için motor arıyorum. İki seçenek arasında kaldım Mondial 125 drift l mi yoksa arora ar 125-48 yebere mi?
Fiyatlar ortalama olarak aynı sıfır alacağım.
Farklı motor önerilerine açığım.
Bir de Arora'da arka fren kampana yazıyor ama fotoğrafta disk gibi gözüküyor bu konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

A1 ehliyeti alacağım için motor arıyorum. İki seçenek arasında kaldım Mondial 125 drift l mi yoksa arora ar 125-48 yebere mi?
Fiyatlar ortalama olarak aynı sıfır alacağım.
Farklı motor önerilerine açığım.
Bir de Arora'da arka fren kampana yazıyor ama fotoğrafta disk gibi gözüküyor bu konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Mondial daha tanındık bir marka diye düşünüyorum.

Eskiden Arora AR125-48 YEBERE kullanıyordum hatta forumda fotoğrafını da atmıştım biraz kurcalarsan bulabilirsin. Motor bloğu, titreşim seviyesi, gidişi falan oldukça iyidir kolay kolay üzmez seni ama işçilik kalitesi berbat sayılabilecek düzeydedir. Yani görsel açıdan saçma sapan kusurları olan bir motordur. Arka demirliğin yamuk olması, sağ sinyali sola monte etmelerinden dolayı alta gelecek vidanın üste gelmesi gibi. He birde motosiklet her ne kadar "AR125" olarak yazsa da ruhsatta 137cc olarak geçmekte. Bu sebeple ehliyetin yetersiz kalabilir bilgin olsun.

Açıkçası ben senin yerinde olsam Mondial' e yönelirdim. Sonuçta Çinliler arasında ülkemizde nispeten yer yapmış bir marka ve işçilik konusunda Arora dan daha iyidir. Zorlamadığın, hor kullanmadığın sürece kolay kolay üzmez seni.

NOT: Yazmayı unuttum yeni gelen YEBERE'ler enjeksiyonlu ve arkada disk fren var. Benimkisi karbüratörlü ve arka kampana olan 2015 modeldi. Yenileri nasıldır bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı