Monitör 120 Hz olunca görüntü bozuluyor

Kochanenes

Decapat
Daha fazla  
RAM: Oloy 8GB 3200Mhz x2
Ekran Kartı: Apu
İşlemci: RYZEN 3 3200G
Anakart: B450M PRO-M2 MAX
Monitör: James Donkey 27" 144Hz 1ms monitör

Sorunum şu; HDMI kablosu ile anakartımı ve ekran kartımı bağlıyorum. Yenileme hızını 60'ta tutunca sorun olmuyor ama 120 Hz'e çekince ekranda görüntü gidip geliyor. Beyaz beyaz noktalar oluşuyor. 2 gün önce de 120'ye alınca daha kötü olmaya başladı.

1656677620376.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM: Oloy 8 GB 3200MHz X2.
Ekran kartı: APU.
İşlemci: Ryzen 3 3200G.
Anakart: B450M Pro- M.2 Max.
Monitör: James Donkey 27" 144Hz 1ms monitör.

Sorunum şu; HDMI kablosu ile anakartımı ve ekran kartımı bağlıyorum. Yenileme hızını 60'ta tutunca sorun olmuyor ama 120 Hz'e çekince ekranda görüntü gidip geliyor. Beyaz beyaz noktalar oluşuyor. 2 gün önce de 120'ye alınca daha kötü olmaya başladı.

Eki Görüntüle 1437563

Ekran kartının kablosunda sorun olabilir hocam.

RAM: Oloy 8 GB 3200MHz X2
Ekran Kartı: APU
İşlemci: Ryzen 3 3200G
Anakart: B450M Pro- M.2 Max
Monitör: James Donkey 27" 144Hz 1ms monitör

Eki Görüntüle 1437563

Kullandığın HDMI kablosu yetersiz olabilir.

Kullandığın HDMI kablosu yetersiz olabilir.
Kullandığım hdmı kablosu HY-HD4K3

60Hz de tut.

Ve sanırım sorun ekran kartındadır çok ısındığı için bir sorun olmuş olabilir benim bir arkadaştada olmuştu.
Isınmadan kaynaklı olacağını sanmıyorum çünkü fan bakımı vs 3 4 gün önce yaptım ve PC açılır açılmaz bu şekilde oluyor.
Maalesef 60 da tutmak zorundayım ama daha yüksek Hz almak istiyordum.

Kullandığım HDMI kablosu HY-HD4K3

Isınmadan kaynaklı olacağını sanmıyorum çünkü fan bakımı vs 3 4 gün önce yaptım ve PC açılır açılmaz bu şekilde oluyor.
Maalesef 60 da tutmak zorundayım ama daha yüksek Hz almak istiyordum.

Peki hangi HDMI versiyonu bu kablo?

Artı -1 Eksi
Ekran kartın desteklemiyor olabilir. Hangi ekran kartını kullanıyorsun?
Hocam sistemim apu sistem.

Dönüştürücü var mı? Yüksek ihtimal kablo kalitesiyle alakalı. GPU sorun olamaz olsa düşük Hz'de de sorun yaşatır.
@hawtsauce sistem APU hocam ekran kartı işlemci birimi içinde.
Kablo internette 120hz desteklediği yazıyor. Dönüştürücü kullanmıyorum ama düşünüyordum kullanmayı display girişi olmadığı için.

Dönüştürücü var mı? Yüksek ihtimal kablo kalitesiyle alakalı. GPU sorun olamaz olsa düşük Hz'de de sorun yaşatır.
Kablo internette 120hz desteklediği yazıyor. Dönüştürücü kullanmıyorum ama düşünüyordum kullanmayı display girişi olmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı