Monitör 1440p olmuyor

XearTer_Emirhan

Femtopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar hemen anlatayım. Kuzenimden almış olduğum 19 inç 1440x900 çözünürlüğündeki monitörü bilgisayarıma taktım. Fakat çözünürlüklere girdiğimde 1440x900 çözünürlüğünü bulamadım. Daha önce format atmıştım fakat o zamanda aynıydı. Acaba sorunun VGA kablosundan olma ihtimali var mı?

Not: Önceden Windows 10'du yani Windows 7'dendir falan yazmayın.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 44
Sürücü sorununa benziyor. Ekran kartı sürücülerini yoksa yükleyin. Varsa silip yeniden yükleyin

Evet arkadaşlar hemen anlatayım. Kuzenimden almış olduğum 19 inç 1440x900 çözünürlüğündeki monitörü bilgisayarıma taktım. Fakat çözünürlüklere girdiğimde 1440x900 çözünürlüğünü bulamadım. Daha önce format atmıştım fakat o zamanda aynıydı. Acaba sorunun VGA kablosundan olma ihtimali var mı?

Not: Önceden Windows 10'du yani Windows 7'dendir falan yazmayın.
1440x900 900p demek bu arada.

Sürcüleri yükle bende format sonrası aynı sorunu yaşıyordum NVIDIA sürücü yükleyince düzeldi.
Sürücü üzerinden ayarları dene.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sorunu çözdüm. "nasıl çözdün?" diyorsanız şöyle:
Aslında ben DVI portundan dönüştürücü ile görüntü alıyordum. Daha sonra monitörü evdeki bir Laptop'a VGA olarak bağladım ve Laptop'ta 1440x900 çözünürlüğünü buldum. Yani ekran kartımın DVI portundan dolayı çözünürlüğü bulamamışım.

1611268881280.png

(Kullandığım dönüştürücü)

Bu yüzden yakın zamanda HDMI portu için ayrı bir dönüştürücü alıp kullanacağım. HDMI'dan dolayı aynı sorunu yaşıyacağımı zannetmiyorum. Herkese iyi forumlar.
1611268912810.png

(Almayı Düşündüğüm dönüştürücü)

Yeni konular

Geri
Yukarı