Monitör 144Hz yerine 144.001 HZ olarak gözüküyor

Gayet normal bir şey, çözmenize gerek yok. Hiçbir şey ifade etmiyor. Kimi monitör de 143, XX Hz mesela. Monitörünüz 144Hz şu an.

Bir de aygıt yöneticinde monitörün ismi yerine genel PNP monitör diye geçiyor bunu nasıl yapabilirim?

001 Hz bedavadan vermişler işte daha ne istiyorsun. Koyun can, kasap et derdinde.

:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, başlıkta sorunumu gayet açıkça anlattım. Peki ben bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ekran kartınızın denetim masasından özel çözünürlük oluşturup yenileme hızı kısmına tam sayı girebilirsiniz.
Bir de aygıt yöneticinde monitörün ismi yerine genel PnP monitör diye geçiyor bunu nasıl yapabilirim?
Herkeste öyle diye biliyorum. Bende monitör yazılımı bilgisayarda yüklü olmasına rağmen hâlâ genel PnP monitör olarak gözüküyor.

Ekran kartınızın denetim masasından özel çözünürlük oluşturup yenileme hızı kısmına tam sayı girebilirsiniz.

Herkeste öyle diye biliyorum. Bende monitör yazılımı bilgisayarda yüklü olmasına rağmen hâlâ genel PNP monitör olarak gözüküyor.

Yok kanka öyle değil, benim oyunlar kasmaya başlamıştı sanırım bu yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kaanofriviia

1- Kendi sitesinden bu RAR'ı indirin.

2- İçindeki klasörü masaüstüne çıkarın.

3- Aygıt öneticisi - Monitörler - Genel PnP monitör'e basın. Oradan sürücü - Sürücüyü güncelle - sürücüleri otomatik olarak ara'ya basın.

Olmazsa sürücüyü el ile kur'a basıp dosya olarak çıkarttığınız klasörü seçin.

Bundan sonra Genel PnP yazsa da problem yok ama muhtemelen yazmaz.
Ama bunun kasma sorununuzu etkileyeceğini sanmıyorum, maksat güncel olsun.

@16986 ben kendi driver'ımı güncelleyince "Genel PnP monitör"den "Philips 245E1" yani ismine dönüşmüştü.
Tabii her monitörde olmayabilir, o kadar da önemli değil zaten.

@kaanofriviia

1- Kendi sitesinden bu RAR'ı indirin.

2- İçindeki klasörü masaüstüne çıkarın.

3- Aygıt öneticisi - Monitörler - Genel PnP monitör'e basın. Oradan sürücü - Sürücüyü güncelle - sürücüleri otomatik olarak ara'ya basın.

Olmazsa sürücüyü el ile kur'a basıp dosya olarak çıkarttığınız klasörü seçin.

Bundan sonra Genel PnP yazsa da problem yok ama muhtemelen yazmaz.
Ama bunun kasma sorununuzu etkileyeceğini sanmıyorum, maksat güncel olsun.

@16986 ben kendi driver'ımı güncelleyince "Genel PnP monitör"den "Philips 245E1" yani ismine dönüşmüştü.
Tabii her monitörde olmayabilir, o kadar da önemli değil zaten.
yaptım ama hala kasma çözülşmedi :(

Yeni konular

Geri
Yukarı