Monitör açık olmadığında bilgisayarın yavaş açılması

Ysfcry

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Bios ayarlarında fast boot diye bir seçenek var. Bu ayarı en son seçenek olan ultra fast'a çektiğimde bilgisayar çok hızlı açılıyor, bunda bir sorun yok. Ancak bilgisayarı açmadan önce monitörü açmaz isem bu ayar kendiliğinden devre dışı kalıyor. Power tuşuna bastığım andan itibaren de 3 veya 4 kere bip sesi geliyor ve bir siyah ekranda takılıyor. Monitör'ü açtığım zaman bu ekran gidiyor. Sonrasında BIOS'a girdiğimde ise ilgili ayarın ultra fast'dan, fast'a düştüğünü görüyorum. Haliyle daha yavaş açılıyor.(5-6 sn. daha fazla sürüyor) Bilgisayarı açmadan önce monitörü açarsam ne bip sesi alıyorum ne başka bir sorun, doğru düzgün ve hızlı bir biçimde açılıyor.

Fast boot ayarını düşürmeden bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yazıda belirttiğim siyah ekran şöyle. Biraz yamuk çıkmış ancak ekran kartı modelim yazıyor.

Anakart Asrock H110M-DGS R3.0 Intel H110

OyZJ5D.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fast boot seçenekleri bazı hatalara yol açabiliyor. Bir çözüm bulunabileceğini sanmıyorum. Hatta bunu anakart üreticileri bilerek ayarlamış bile olurlar. ''PC çıkabilecek sorunları azaltmak için monitör ile GPU arasındaki veri sinyalini beklesin'' gibi.

Arık monitörü açmadan katiyen bilgisayar açılmıyor. Kasaya bastığımda 4 tane bip sesi geliyor ve siyah ekranda kalıyor. Monitörü açtığım an o siyah ekran geçiyor. Çok can sıkıcı bir durum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı