Monitör açıkken "Windows USB aygıtini tanıyamadı" hatası

Anlamadığım bir şekilde monitör bir anda parazitlendi ve klavyemi iptal etti. Monitör açıkken klavye iptal oluyor, Windows USB aygıtini tanıyamadı diyor ve fare imlecini yok ediyor. Monitörü kapattığımda ise klavye kendine geliyor. Eski ekran kartımı taktığımda ise sinyal yok uyarısı aldım. Ekran kartının, güç kaynağının ve monitörün kablolarıni yeniledim ve sonuç değişmedi. Böyle bir durumu yaşayan oldu mu? Teşekkürler.

Düzenleme: Monitör bir süre kapalı kalınca normal haline dönüyor, klavye kullanılabiliyor fakat yaklaşık bir dakika sonra tekrar parazitleniyor ve klavye tekrardan iptal oluyor.

Son düzenleme:
Monitörle klavyenin, mouse'un imlecinin kaybolması arasındaki bu ilişkiyi tam olarak kuramadım ve şimdiye kadar hiç yaşamadım. Ancak monitörün iç devre kartındaki oluşan arızalarla parazitik sinyalller buna dolaylı neden olabilir, monitör içindeki bazı sıkıntılarda bu ihtimal mümkün olabilir. Bence başka monitörlerle de ayni durumun olup olmadığını bir deneyin. PC'nizi topraksız güç kablosuyla PSU'nun girişinden sonra kullanıyorsanız veya evin topraklama hattı hiç yoksa statik elektrikle de ilgili olabilir. Olası statik elektrik USB portlarına takılan donanımların anlık okunmasını (veya tanınmasını) o anlarda engellemiş olabilir. Kolay gelsin.

PC'nizi topraksız güç kablosuyla PSU'nun girişinden sonra kullanıyorsanız

Büyük ihtimal bu yüzden oluyor, eve gidince bakacağım.
Klavye monitöre mi bağlı?

Maalesef değil.
Büyük ihtimal bu yüzden oluyor, eve gidince bakacağım.

Maalesef değil.

Galiba sorunu buldum. Sorun; ya vga/dvi portunda ya da usb portunda. Ekran kartlarımda dvi ve vga kablosu kullandığımda, usb girişinde çalışan klavyem iptal oluyor. Hdmi'ı denediğimde ise her şey yolunda gidiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı