Monitör alırken nelere dikkat edilmeli?

Canzzers

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RTX2060
RYZEN 5 3600X
SPECTRIX D41 3000MHz 8x2(16GB),
B450M Mortar
Kioxia Exceria G2 NVMe 1TB
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Arkadaşlar NVIDIA ekran kartı kullanıyorum (GTX 1060). AMD kartlarda FreeSync gibi bir özelliğe dikkat etmeli miyim? 144Hz almak istiyorum bütçe 1.500 TL civarı.

Yenileme süresi, giriş gecikmesi, sync (senin için G-Sync uyumlu veya Adaptive Sync), çözünürlük ve inç, ışığı ne kadar yansıttığı, ergonomisi, kontrastı, ışık sızması, BFI, ghosting, overshoot, HDR. Tabi bunların hepsi bir monitörde birleştirdiğinde bir spor bir motor parası oluyor. Amacına bağlı biraz da. 1.500TL bütçe bence biraz az.
Monitor Reviews: Best of 2020 sitesinin nelere dikkat ettiğine bak. Almak istediğin monitörü deneyimlemeni öneririm.

Son düzenleme:
G-Sync monitörler pahalı oluyor. Eğer ihtiyacınız yoksa almayın.

Artık almalıyım diye düşünüyorum çünkü 32" gerçekten çok büyük geliyor oyun oynanmıyor ve 60Hz olup olmadığını bile bilmiyorum şu an kullandığım ekranın. G-Sync almasam 144 Hz normal FreeSync veya direk 144Hz 1ms IPS panel bir monitör alsam 120 FPS veya 90 FPS aldığımda aldığım FPS'i görebilir miyim

@Canzzers Bazı monitörler bunu yapabiliyor. Ama eğer yoksa da bir problem yaşamazsınız.
Bu arada almayın derken G-Sync almayın anlamında dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı