Monitör alırken nelere dikkat edilmeli?

Bütçe
650

Kromish

Hectopat
Monitör
AOC 2260VWQ6
Merhaba, yarın bir monitör almaya gideceğim. AOC 2260VWQ6 monitörünü alacağım. Satıcı ile 650 TL'ye anlaştık. Ama test olarak ne yaptırmam gerek bilmiyorum. Kendisi bana bir video attı. Sorunu olup olmadığını nasıl anlayacağım? Yanına gittiğim zaman nelere dikkat etmeliyim? İlk kez monitör alıyorum. Attığı videoyu buraya koyamıyorum. Bir sürü rengin olduğu bir video attı. Ama MP4 videolarını buraya atamıyormuşum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü piksel ve UFO Ghosting testleri yapabileceğin en basit testler.

Merhaba, yarın bir monitör almaya gideceğim. AOC 2260VWQ6 monitörünü alacağım. Satıcı ile 650 TL'ye anlaştık. Ama test olarak ne yaptırmam gerek bilmiyorum. Kendisi bana bir video attı. Sorunu olup olmadığını nasıl anlayacağım? Yanına gittiğim zaman nelere dikkat etmeliyim? İlk kez monitör alıyorum. Attığı videoyu buraya koyamıyorum. Bir sürü rengin olduğu bir video attı. Ama MP4 videolarını buraya atamıyormuşum.
Ben Alırken ilk Olarak alt daki tuşları kontrol ettim çalışıyormu diye ondan sonra kablo soket girişlerine bak ezik kırık olmasın birde çalışırken ekranın dört kısmına hafıf bas parmagınla içine kaçmasın ekranın lcd si bu ara çok iyi fiyat

Hocam ghosting testi ne oluyor? Sorun olup olmadığını nasıl anlayacağım?

Şöyle söyleyebilirim, ekrandaki bir cisim veya karakter ilerlerken arkasında yarı saydam bir silüet bırakıyorsa ghosting yapıyordur monitör. Daha çok düşük Hz ve ms değerlerine sahip monitörlerde görülebilir.

UFO Ghosting Test'i açtığında UFO'lar hareket ederken arkalarında FPS, renk ve aradaki mesafeye göre ne kadar ghosting yapıyor onu görebilirsin.

Şöyle söyleyebilirim, ekrandaki bir cisim veya karakter ilerlerken arkasında yarı saydam bir silüet bırakıyorsa ghosting yapıyordur monitör. Daha çok düşük Hz ve ms değerlerine sahip monitörlerde görülebilir.

UFO Ghosting Test'i açtığında UFO'lar hareket ederken arkalarında FPS, renk ve aradaki mesafeye göre ne kadar ghosting yapıyor onu görebilirsin.
Hocam çok önemli bir test mi ? Yani bunu yapmadan monitörü almazsam sıkıntı çıkar mı ? Dediğinizi pek anlamadım da. Bir fotoğrafı vs var mı bunun ? Demek istediğim nasıl olmamasını gösteren bir fotoğraf.

Hocam çok önemli bir test mi? Yani bunu yapmadan monitörü almazsam sıkıntı çıkar mı? Dediğinizi pek anlamadım da. Bir fotoğrafı vs var mı bunun? Demek istediğim nasıl olmamasını gösteren bir fotoğraf.

Ghosting'i ancak bir video ile anlayabilirsin, fotoğraf ile çok temiz olmaz.

Google Amca'ya ghosting diye yazarsan anlarsın, ağır ghosting gerçekten rahatsız edebilir oyun vs oynarken. Şart değil ama alacağın maldan emin olmak için yapmanı tavsiye ederim.

Ghosting'i ancak bir video ile anlayabilirsin, fotoğraf ile çok temiz olmaz.

Google Amca'ya ghosting diye yazarsan anlarsın, ağır ghosting gerçekten rahatsız edebilir oyun vs oynarken. Şart değil ama alacağın maldan emin olmak için yapmanı tavsiye ederim.
Tamamdir hocam, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı