Monitör alırken panel kalitesi mi yoksa pikseller ve renkler mi daha önemli?

DEEZ

Decapat
Daha fazla  
İki tane monitör bakıyorum. Birinin paneli daha iyi işte bir sürü özelliği destekliyor ayrıyeten kendine özel özellikleri var. Diğer monitöründe paneli biraz kötü ve gecikmeli ama piksel yoğunluğu daha çok renklerle ve keskinlikle ilgili daha çok özelliği var ve Curved bir monitör. İkisinin birlikte olduğu bir monitör almak isterim ama bütçem yetmiyor. Sizce hangisi daha önemli?

İki tane monitör bakıyorum. Birinin paneli daha iyi işte bir sürü özelliği destekliyor ayrıyeten kendine özel özellikleri var. Diğer monitöründe paneli biraz kötü ve gecikmeli ama piksel yoğunluğu daha çok renklerle ve keskinlikle ilgili daha çok özelliği var ve Curved bir monitör. İkisinin birlikte olduğu bir monitör almak isterim ama bütçem yetmiyor. Sizce hangisi daha önemli?

Modelleri ve bütçenizi yazarsanız bakılır hatta alternatif ürünlerde tavsiye edilir.
Şu sıralar monitörlerin en büyük sorunlarından birisi ghosting ve burada hangi modellerde kronikleşmiştir bu sorun biliyor arkadaşlar.

Piksel yoğunluğu tabirini nerden duydunuz bilmiyorum ama aynı çözünürlükte olan ekranların piksel sayısı aynıdır. Bu ekranda daha fazla piksel var gibi bir olay söz konusu değil. Ekran boyutu değiştikçe yoğunluk artar/azalır. 27 inç ekranda pikseller arası boşluk fazlayken 23 inçte daha azdır. Panel tipi ve kalitesine dikkat etmen gerek. Aynı panel olsa bile arada fark oluyor. Samsung VA panelden Lenovo VA panele geçince bunu acı bir şekilde tecrübe ettim. Ekranı normal hayatta görmeden almayın bence.

Bende monitör arayışındayım ama laptopumda displayport girişi yok. Tam değer alabilir miyim ? Acer Nitro 5 AN515-45 modeli kullanıyorum. Monster a32 düşünüyorum. Farklı modellere de açığım tavsiyeniz var ise.
Laptopumun başlıca özellikleri:
ss.png

Bende monitör arayışındayım ama laptopumda displayport girişi yok. Tam değer alabilir miyim? Acer Nitro 5 AN515-45 modeli kullanıyorum. Monster a32 düşünüyorum. Farklı modellere de açığım tavsiyeniz var ise.
Laptopumun başlıca özellikleri:Eki Görüntüle 1227576
HDMI standartına bağlı. 2K/240 Hz gibi değerlere çıkıyor 2.1 standartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı