Monitör ani ışık kesilmesi

SplinterSen

Hectopat
Arkadaşlar selamlar yaşadığım sorunu ilk defa görüyorum ve nasıl anlatacağım nereye yazacağım hakkında hiçbir fikrim yok.

Çok yağmurlu ve şimşekli bir günde internet bağlantısı bile sürekli gidiyorken bilgisayarda oyun iniyor 2 3 dosya, oyun vs. açıkken sistem mavi ekran verdi daha önce hiç vermemişti. Çok fazla yük bindi sistem kendini korumaya almıştır diye çok takmadım. 1 yıldır kullanıyorum bu sistemi herhangi bir sorun yaşamadım. Herhangi bir yıldırım falan düşmedi ani elektrik kesintisi olmadı. Bilgisayarımı açtıktan sonra monitörde ani ışık kesilmesi böyle gözlerinizi açıp kapatma gibi saliselik ışık kaybolması yaşadım ama sadece bir oyunu Alt Tab yaptığımda ki her oyunda olmuyor. Oyun içerisinde, bir video izlerken ya da herhangi bir şekilde olmuyor. Mesela Xbox Game Pass üzerinden oyun indirirken pencere açıkken Google'a girdiğimde bu dediğim hata ile karşılaşıyorum pencereyi kapattığımda karşılaşmıyorum ki Xbox altta çalışır durumda oluyor. Herhangi bir fotoğraf video ile size de göstermek isterdim fakat yakalamıyorum. Hem ışık kaybı saliselik oluyor hem de ne zaman olacağını kestiremiyorum. Monitörün tüm kablolarını çıkartıp taktım aynı şekilde kasadan da aynı işlemi tekrarladım bu sorunu yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanın da yaşadım bu olayı fazla bende takmadım kendiliğinden geçti. Ama herkeste farklılık gözlemlenebilir. Eğer düzelmezse monitörün arkasında ki kabloları başka bir kabloyla değiştirmeye dene olmazsa monitöre ve ekran kartına giden akıma bir bak (özel cihazları var eğer bulunuyorsa bakabilirsin.) Hani bir zararlı etki yaratmıyorsa fazla takma. Dediğim gibi bende kendiliğinden düzeldi.

Bildiğiniz gözlerimi açıp kapatıyor gibi 1 2 saliselik görüntü gidip geliyor. Eğer geçmesse ne yapabilirim dediğiniz akım cihazından yok elimde. Çok sinirimi bozuyor yaşadığım sorunu yazabileceğim bir ana başlıkta yok onun için bir çözüm yolu da bulamıyorum.
Xbox Game Pass'i açıyorum ve bir oyunu indirmeye koyuyorum. Buraya geri geliyorum olmaya başlıyor anlattığım sorun :D pencere olarak açık bir program arkada kaldığı için ona basıyormuşum gibi zannedip görüntü hatası falan mı oluyor acaba kimsenin bir fikri yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı