Çözüldü Monitör "Aralık dışında" sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sofiyev

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı bugün aldım. İtopya V3.5 model. Format attım, birkaç dakika sonra fotoğrafta gördüğünüz sorunla karşılaştım. Format attım, ekran kartı sürücüsünü indirdim, kuramadan aynı sorun tekrar çıktı. Çözümü nedir?

15728830511531037115935988202636.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitörün desteklediği çözünürlüğün dışına çıkmışsınız. Eğer TV'nizde VGA veya HDMI çıkış varsa ona bağlayıp çözünürlüğü değiştirmeniz lazım. Hastanede staj yaparken sık sık başıma geliyordu. 1080p monitöre bağlı kasanın yerini değiştirip 720p monitöre takınca taşma hatası alıyordum.
Monitörün gösteremeyeceği çözünürlük değeri atanmış. Windows'un otomatik güncellemelerini devre dışı bırakıp en güncel sürücüyü kurmaya çalışın.

Monitörün desteklediği çözünürlüğün dışına çıkmışsınız. Eğer TV'nizde VGA veya HDMI çıkış varsa ona bağlayıp çözünürlüğü değiştirmeniz lazım. Hastanede staj yaparken sık sık başıma geliyordu. 1080p monitöre bağlı kasanın yerini değiştirip 720p monitöre takınca taşma hatası alıyordum.

Çözüm
HDMI veya DisplayPort kullan. Tercihen DisplayPort.
Televizyona HDMI kablosu yardımıyla bağlayıp çözünürlük ayarını yaptım, sorun çözüldü. Hepinize teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı