Monitör arkası renkli ışık nasıl yapılır?

H.Deniz

Decapat
Merhabalar, ben yeni bir monitör almayı düşünüyorum alacağım monitör 27 ekran, hazır ekran alıyorum derken bir de geçenlerde bir video görmüştüm, monitör arkası ışık sistemi, sistem monitörde ne varsa renk yoğunluğuna göre arkaya aynı tona yakın bir renk veriyordu. Başta araştırdım ve Philips Hue'yi buldum ama bu oldukça pahalıydı o yüzden başka bir yol aramayı denedim ve YouTube üzerinde bir takım videolara ulaştım aynı sistemi LED şeritler ile yapmışlardı ve güzel gözüküyordu ama nasıl yapıldığını bulamadım yardım edebilecek bu konuda bilgili biri yardım ederse sevinirim.

Merhabalar, ben yeni bir monitör almayı düşünüyorum alacağım monitör 27 ekran, hazır ekran alıyorum derken bir de geçenlerde bir video görmüştüm, monitör arkası ışık sistemi, sistem monitörde ne varsa renk yoğunluğuna göre arkaya aynı tona yakın bir renk veriyordu. Başta araştırdım ve Philips Hue'yi buldum ama bu oldukça pahalıydı o yüzden başka bir yol aramayı denedim ve YouTube üzerinde bir takım videolara ulaştım aynı sistemi LED şeritler ile yapmışlardı ve güzel gözüküyordu ama nasıl yapıldığını bulamadım yardım edebilecek bu konuda bilgili biri yardım ederse sevinirim.
Adı Ambilight, basit bir RGB LED strip'i Arduino veya Raspberry Pi kullanarak kontrol ederek oluyor.
Bunlardan bazılarını önceden araştırmıştım, baktığım linkler bunlardı.

Moniör alacaksanız Amblight özellikli ürünlere bakın.
Amblight : ekranların arka aydınlatması en temel özelliği odaklanmayı artırıyor.
NOT : Kendiniz nasıl yaparsınız bilgim yok.

Moniör alacaksanız Amblight özellikli ürünlere bakın.
Amblight : ekranların arka aydınlatması en temel özelliği odaklanmayı artırıyor.
NOT : Kendiniz nasıl yaparsınız bilgim yok.
Bir tane ambilight özellikli monitör atar mısınız? Ben bulamadım ve bence çok pahalıdır, fiyat farkına değmez büyük ihtimalle.

Bunlar bildiğim kadarıyla yurtdışında satılıyor.Türkiyese Philips Tv almanız gerekebilir.
Kaynak : Ambilight Monitör Nereden Bulabilirim?
Öneri Aliexpress.com'da hazır amblight modelleri var. Bakmakta fayda var.
Ve usb'den mi? takılıyor.
Elektrik fişi mi?
Renkler sabit mi? Görüntüye göre değişiyor mu? Özellik farklarına dikkat edin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı