Monitör çözünürlük ayarini değiştirince ekrana görüntü gelmiyor

Samet dkbyk

Centipat
Başlıkta da belirtigim gibi bilgisayarımı açamıyorum ekran kartımın HDMI girişi bozuldu. Başka bir port ile bağladım ve dönüştürücü kullandığından dolayı bilgisayarım monitörü okumuyor. Sebep bu olsa gerek ve dün GPU ölçeklendirme isminde bir şeyi aktif etim ve ekrana görüntü gelmemeye başladı. Reset atim herhangi bir şey olmadı. İnternet'ten bakındım, güvenli mod vs varmış denedim açamadım. F2 F5 F8 gibi şeyler ile aktif oluyormuş, olmadı. Anakartım B320 S2 belki farklı bir şekilde açılıyordur. Bilen arkadaşlar yardim ederse sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Selam. Dönüştürücüler genel olarak düşük çözünürlükte ve hertz değerinde dönüştürürler. Bundan ötürü dönüştürücü azami verdiği çözünürlüğün fazlasını seçecek olursan ekran siyah olur lakin arkada sistem çalışmaya devam eder.

Sorunun budan kaynaklandığını biliyorum çözüm arıyorum
Bir çözümü yok ne yazıkki. Mecburen daha kaliteli bir dönüştürücü veya mönitörü değişmeniz gerekiyor. Veya ekranınızda ve grafik kartınızda VGA DP DVI girişleri varsa kullanın. Kaliteli bir dönüştürücü de beklediğiniz performansı vermeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Sorunun çözümü var baska bir monitör aracılığı ile çözünürlük değiştirilip kullanabilir en basit çözüm bu bir de güvenli mod var tam olarak bilmesemde nasil yapıldığını basit bir şekilde yapılabiliyor ama tam nasil yapildigini bilmiyorum ayrica monitörü değiştirmeye lüzum yok sonuçta arızalı olan ekran kartı baska bir monitör alsamda fayda etmez dediğim gibi basit bir yol arıyorum bu arada yardımcı olmaya çalıştığınız için tessekkür

Başlıkta da belirtigim gibi bilgisayarımı açamıyorum ekran kartımın HDMI girişi bozuldu. Başka bir port ile bağladım ve dönüştürücü kullandığından dolayı bilgisayarım monitörü okumuyor. Sebep bu olsa gerek ve dün GPU ölçeklendirme isminde bir şeyi aktif etim ve ekrana görüntü gelmemeye başladı. Reset atim herhangi bir şey olmadı. İnternet'ten bakındım, güvenli mod vs varmış denedim açamadım. F2 F5 F8 gibi şeyler ile aktif oluyormuş, olmadı. Anakartım B320 S2 belki farklı bir şekilde açılıyordur. Bilen arkadaşlar yardim ederse sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.
Windows + R tuşuyla çalıştırı açınız.
Arama kısmına msconfig yazıp tamama basınız
Ön yükleme sekmesine gelip güvenli ön yükleme tikine tıklatıp tamam diyerek kapatınız.
Reset atmanız istenicek reset sonrası bilgisayar güvenli modda başlayacaktır.
Bilgisayar açıldığında ekran kartı programını silebiliyorsanız silin sonra aynı şekilde msconfigi açıp ön yükleme sekmesinden güvenli ön yükleme tikini kaldırıp tamam dedikten sonra yeniden başlatınız. Sorununuz düzelicektir

Yeni konular

Geri
Yukarı