Monitör değiştirince sistem BIOS'a girmiyor

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım ilk aldığım günden itibaren BIOS'a girmiyor. Hazır sistem olarak aldım. Formatı televizyona bağlayarak atabildim. Daha sonra bir monitör kullandım BIOS ekranı ona geliyordu fakat yeni monitör alınca tüm sürücüleri kaldırıp tekrar kurmama rağmen bilgisayar açılırken anakart modelinin yazdığı kısım yani F2 ya da delete tuşlarına basarak BIOS'a girin yazan yer gelmiyor. Windows açılıyor fakat Windows'dan da giremiyorum BIOS'a sadece eski monitör bağlıyken giriyor. Eski monitörle format attım yine de sorun çözülmedi. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Anakartınız USB ile BIOS flashback destekliyorsa BIOS sıfırlamayı deneyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Evet destekliyor deneyeceğim teşekkürler.

İşe yaramadı hocam maalesef. Var mı başka öneriniz?

Son olarak önereceğim anakart üstünde ki BIOS pilini söküp 2 dakika bekledikten sonra geri takın. Bu yazdığım çözüm olmaz ise başka bir bilgim yok ne yazık ki. Enteresan bir durum.

Son olarak önereceğim anakart üstünde ki BIOS pilini söküp 2 dakika bekledikten sonra geri takın. Bu yazdığım çözüm olmaz ise başka bir bilgim yok ne yazık ki. Enteresan bir durum.

Hocam öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. BIOS ayarlarından CMOS'u açtım diğer monitör takılıyken. Daha sonra kullanmakta olduğum BIOS'a girmeyen monitöre de görüntü geldi. Fakat hem Windows'un açılış hızında hem oyunlardaki performansta çok bariz fark var. 8.6 saniyeye eski monitörle açılıyor, 18 saniye yeni monitörle. Ve oyunlarda 1080 ile hiç kasma donma olmadan oynarken 3060 ile drop yiyorum ve kasmalar yaşanıyor. Format attım BIOS güncelledim pili yarın deneyeceğim bakalım neler olacak. Tekrar teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı