Monitör ekranında beyaz çizgiler çıktı

ervy

Hectopat
Katılım
2 Eylül 2019
Mesajlar
189
Birdenbire böyle çizgiler ve bulanıklıklar olmaya başladı. Nasıl çözerim, ne ile alakalı? Önerilerinizi bekliyorum.
 

Dosya Ekleri

  • IMG_5704.jpeg
    IMG_5704.jpeg
    226,2 KB · Görüntüleme: 97
  • IMG_5703.jpeg
    IMG_5703.jpeg
    166,1 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüzden kasanızın ekran kartı portuna takılı olan kablo gevşemiş olabilir. Bir kontrol etmekte fayda var.
 
2. fotoğraftan anladığım kadarı ile Curved bir monitör. Umarım o monitör Game booster, Casper Excalibur veya Monster falan değildir.

Sorunun çözümüne gelince başka bir ekrana takarak test edin kasanızı. Görüntü temiz ise sorun monitördedir bu durumda iade/ değişim yapmanızı öneriyorum.

Ek bir başka kablo ile de bağlamayı deneyin sorun kablodan da olabilir.
 
Bu tarz hatalar monitörden çok ekran kartından kaynaklı olur. Ama farklı kabloyla da denemekte fayda var.

1.resme bakarsan ekranın tamamında yok gibi bu bozulma durumu. Alt taraftaki barın ve birkaç uygulama simgesinin gözüktüğünü göreceksindir. Bundan dolayı monitörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
 
Başıma geldi arkadaşlar hemen el atıyorum aynı görüntü aynı tip. Ben de; PC açılıyor BIOS geliyor ardından karıncalanma şekil ala ala en son senin görüntüdekinin aynısı oluyordu kabloyu değiştim düzeldi ama monitörden de kaynaklı olabilir. Halihazırda 4070 Ti ve RX 6650XT var her ikisinde de denemiştim aynıydı kısaca kablo 👍
 
Birdenbire böyle çizgiler ve bulanıklıklar olmaya başladı. Nasıl çözerim, ne ile alakalı? Önerilerinizi bekliyorum.
Ben görüntü kablolarının gevşemiş olabileceğini düşünüyorum. Eğer kablo değiştirince düzelmezse başka monitör bağlayın onda da oluyorsa sorun ekran kartında. Ya da herhangi vatan, mediamarkt vb. gibi yerlerde izin isteyip monitörü başka pc'ye bağlayın. Hala oluyorsa sorun monitördedir ki @Paper.C'nin dediği gibi o markalardan ise ben normal karşılayacağım. Bilindik ama pahalı almak her türlü çok daha iyi. Gerekirse aylarca biriktirilip adamakıllı bir ürün alınmalı.
 
Geri
Yukarı