Monitör görüntü vermiyor

Argeause

Centipat
Daha fazla  
Monitörüm bundan 2 ay önce bozuldu. Monitörü açıyordum ve Windows(8.1) yükleniyor ekranına sorunsuz bir şekilde geliyordu. Tam masaüstüne geldiğim zaman ekran SIM siyah oluyordu ve hiçbir şekilde görüntü vermiyordu ve monitörü rafa kaldırdım. Bugün tekrardan aldım ve şansım yaver gider diye takayım dedim ve ilk acisimda masaüstü ekranında görüntüyü vermeye başladı. Lakin tekrardan aynı sorun başıma geldi. Sizce monitörün sorunu ne olabilir veya monitörü tamir ettirebilir mıyım? Yoksa yenisini almam şart mı?
Bu arada dile getireyim kablolarda sıkıntı yok çünkü bilgisayarı televizyona bağladigim zaman böyle bir şey olmuyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız tv ye bağlı iken çözünürlük veya hz değerinizi yüksek ayarladıysanız. Mönitör o değerleri desteklemiyor olabilir. Ben bi keresinde tvde 1080p 59hz gözükürken, 1080p 60hz seçmiştim ve görüntü gitmişti. Ek olarak mönitor hiç bir yere bağlı değilken, açılıyormu, menü ekranına vs girebiliyormusunuz.

Bilgisayarınız tv ye bağlı iken çözünürlük veya hz değerinizi yüksek ayarladıysanız. Mönitör o değerleri desteklemiyor olabilir. Ben bi keresinde tvde 1080p 59hz gözükürken, 1080p 60hz seçmiştim ve görüntü gitmişti. Ek olarak mönitor hiç bir yere bağlı değilken, açılıyormu, menü ekranına vs girebiliyormusunuz.
Çözünürlük veya hz değeri ile ilgili bir sıkıntı yok çünkü monitörde 1366x768 60 hz iken televizyonda da öyle ayarlayabiliyordum. monitör şuan pc den görüntü veriyor ama yüksek ihtimalle yine gidecek. garip bir yöntem buldum ama bazen işe yarıyor, oyuna giriyorum mesela ekran siyah oluyor, monitöre giden kabloyu çekip çıkarıyorum ve ekran geliyor, oyunu oynamaya devam ediyorum ama masaüstüne dönünce ekran hep siyah kalıyor ve yeniden başlatınca anca masaüstünde ve google da takılmam gerekiyor, çok saçma bir şey yaşıyorum şu an.
Çözünürlük veya hz değeri ile ilgili bir sıkıntı yok çünkü monitörde 1366x768 60 hz iken televizyonda da öyle ayarlayabiliyordum. monitör şuan pc den görüntü veriyor ama yüksek ihtimalle yine gidecek. garip bir yöntem buldum ama bazen işe yarıyor, oyuna giriyorum mesela ekran siyah oluyor, monitöre giden kabloyu çekip çıkarıyorum ve ekran geliyor, oyunu oynamaya devam ediyorum ama masaüstüne dönünce ekran hep siyah kalıyor ve yeniden başlatınca anca masaüstünde ve google da takılmam gerekiyor, çok saçma bir şey yaşıyorum şu an.
Ek olarak kasaya ve monitöre giden güç kablolarını değiştirdim sonuç yine aynı, vga kablosuyla ilgili bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Monitörde neyin arızalı olduğunu hala anlamış değilim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı